25. Międzynarodowe Targi Książki- Kraków 2022

06-11-2022

W tym roku targi odbywały się pod hasłem: „Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba”. Tymi słowami napisanymi przez Juliusza Słowackiego Kraków witał gości targów. Tegoroczna odsłona targów była inspirowana polskim romantyzmem, bowiem w roku 2022 przypada rocznica wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wydarzenie to 200 lat temu  uważane było za początek romantyzmu w Polsce. Romantyzm to miłość, wolność, bunt przeciwko kanonom i konwencjom. Romantyzm to rozkwit indywidualizmu, uznanie fantastyki, tajemniczości, wyobraźni. Epoka ta nawiązuje do ludowości, tworzy romantyczne ideały, którym jesteśmy wierni do dziś, choć minęło już sporo czasu od jej zakończenia.

„Młodości! Ty nad poziomy Wylatuj”*– to hasło towarzyszyło uczestnikom wycieczki na targi. Grupa uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z opiekunami wzięła udział w targach książki w Krakowie. Wyruszyliśmy w piątek 28.10.2022 „złotym autokarem” z parkingu szkolnego, a na miejsce dotarliśmy już mocno podekscytowani tym, co nas czeka w hali EXPO. A w środku…..

Przywitał nas tłum uczestników i wystawców. Udało nam się spotkać Wojciecha Cejrowskiego, uczestniczyliśmy w wykładzie Jerzego Bralczyka, ale przede wszystkim szukaliśmy książek, które nas interesowały. Każdy uczestnik wycieczki zakupił coś dla siebie, ale przede wszystkim wszyscy zakupili książki do naszej biblioteki. Za co dziękują bibliotekarze i społeczność szkolna, bo dzięki wam jesteśmy bogatsi o nowe pozycje książkowe, niejednokrotnie z autografami autorów. Późnym południem dotarliśmy do Jaworzna w doskonałych nastrojach i zapasem literatury na nadchodzące jesienne wieczory. Dziękujemy II LO za udział we wspólnym wyjeździe oraz wszystkim uczniom i opiekunom za udział w wydarzeniu.

 

Szczególne podziękowania dla: Joanny C., Julki L., Fabioli W., Zuzanny C., Pauliny M., Zuzanny P., Agnieszki C., Wiktorii S., Wiktora B., Aleksandra R., Dawid P., Wiktoria W., Natalia Ż., Łukasz D., Błażej G., Kacper P., Magdalena B., Magdalena P., Jakub D., Emilia D., Magdalena S. Magdalena W. :)))))

A.Kozub    

*fragment ”Ody do młodości” Adama Mickiewicza

Ilość odsłon: 500

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.