26. Międzynarodowe Targi Książki – Kraków 2023

31-10-2023

W tym roku targi odbywały się pod hasłem: „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”* – tymi słowami napisanymi przez Wisławę Szymborską Kraków witał gości targów. Tegoroczna odsłona targów mocno była inspirowana twórczością naszej noblistki.

Grupa uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wraz z opiekunami wzięła udział w targach książki w Krakowie. Wyruszyliśmy w piątek 27.10.2022 „białym autokarem” z parkingu szkolnego na targi, na miejsce dotarliśmy już mocno podekscytowani tym co nas czeka w hali EXPO. A w środku…..

Przywitał nas tłum uczestników i wystawców. Udało nam się spotkać wielu autorów książek, uczestniczyliśmy w wykładzie laureata nagrody Długosza, Konstantego Geberta, ale przede wszystkim szukaliśmy książek i gier planszowych, które nas interesowały. Każdy uczestnik wycieczki zakupił coś dla siebie, ale przede wszystkim wszyscy uczestnicy zakupili książki do naszej biblioteki, za co dziękują bibliotekarze i społeczność szkolna, bo dzięki wam jesteśmy bogatsi o nowe pozycje książkowe. Jako pierwsza biblioteka w Polsce mamy udostępnioną już do wypożyczenia najnowszą książkę Edyty Prusinowskiej „Krew, która nas dzieli” (premiera 26.10.2023!). Są też lubiane „Legendy i latte” Travisa Baldree i „Dunbridge Academy” Sarah Sprinz.

Późnym południem dotarliśmy do Jaworzna w doskonałych nastrojach i zapasem literatury na nadchodzące jesienne wieczory. Dziękujemy LO nr 2 za udział we wspólnym wyjeździe. Dziękujemy uczniom CKZiU w Jaworznie za udział w wydarzeniu.

Szczególne podziękowania dla: Julia P, Aleksandra P., Wiktoria S., Emilia Z., Julia Ż., Joanna C., Julia L., Fabiola W., Judyta W., Dawid Ż, Paweł D., Jan K., Robert W., Oliwia D., Sylwia J., Maciej A., Szymon P., Mateusz Z., Łukasz D., Błażej G., Kacper P.,   Magdalena B., Magdalena P.,Emila D., Magdalena S. :)))))

A. Kozub,  D.  Hezner

*”Urodziny”- Wisława Szymborska

Ilość odsłon: 530

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.