2c T5 w Krakowie

26-11-2017

Kraków – pobliskie i jakże piękne miasto – stało się miejscem wielu wycieczek  uczniów CKZiU. Klasa 2c T5 odwiedziła dwa krakowskie muzea: Muzeum Fabryka Schindlera, które dzięki swej interaktywności przeniosło uczestników wycieczki w świat okupowanego przez Niemców miasta i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w podziemiach rynku, gdzie mogliśmy zobaczyć życie mieszkańców grodu w średniowieczu.

W Muzeum Fabryka Schindlera poczuliśmy klimat wybuchu wojny, życia mieszkańców miasta, funkcjonowania getta i pracy w fabryce Emalia. Interaktywność tego obiektu sprawiła, że widzieliśmy ulice Krakowa, czy tramwaj przejeżdżający przez getto, słyszeliśmy rozmowy mieszkańców, odczuliśmy grozę okupacji. Kontrastowała ona z pełnym radości i zabaw życiem mieszkańców przed wybuchem wojny.

Natomiast drugie muzeum pod krakowskimi Sukiennicami dostarczyło nowych wrażeń. Gwar miasta, handlujących ludzi, widok rynku z czasów średniowiecza, czy możliwość zważenia się za pomocą innych jednostek zagwarantowały niepowtarzalne doznania. Dla wielu widok czaszki człowieka, który był poddany w średniowieczu operacji (raczej nie z własnej woli) pozostanie na długo w pamięci.

Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości z przeszłości Polski, wróciliśmy do domu z postanowieniem, że znów odwiedzimy Kraków.

Ilość odsłon: 1027

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.