Biała Wstążka

13-12-2017

Dnia 11.12.2017r. w ramach kampanii „16 dni działań przeciw przemocy wobec kobiet” co roku w ponad 60 krajach jest organizowana akcja „Biała wstążka”.

Noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Na zakończenie szkolnej akcji, trwającej od 25 listopada br., uczniowie CKZiU udali się do Urzędu Miasta. W trakcie spotkania, w obecności wiceprezydenta pani Moniki Bryl uczniowie przypięli białą wstążkę Prezydentowi Miasta panu Pawłowi Silbertowi. Podczas miłej rozmowy pan prezydent pochwalił cenną inicjatywę naszej młodzieży na rzecz profilaktyki postaw w tak ważnej kwestii społecznej.

W tegorocznej akcji CKZiU „Kawalerem Białej Wstążki” został również były Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, który od wielu lat wspiera tego typu kampanie – pan Zbigniew Mika.

A oto apel Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara z dn. 22.11.2017r:

„Apeluję, abyśmy – choćby tylko w tych 16 dniach – wszyscy przypinali białe wstążki. Pokażmy kobietom, ale i całemu społeczeństwu, że jesteśmy razem. Że przemoc jest dla nas złem, które niesie tylko cierpienie i niszczy człowieczeństwo. Nośmy, proszę, ten symboliczny znak. Jesteśmy to kobietom winni”

A.Smyl-Wiśniewska, M.Rachwalik, P.Stachoń-Pastucha, M.Pastucha

Ilość odsłon: 1542

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.