Blisko, coraz bliżej… czyli krótko o nauczaniu zdalnym

11-05-2020

Obecna rzeczywistość powoduje, że oddaleni odruchowo szukamy sposobu na normalność, bo naturalny dotąd, bezpośredni kontakt to rzadkość. Na szczęście otwarte umysły i kreatywność uczniów CKZIU to niezbywalne cechy pozwalające e-nauczycielom 😉 uczynić proces zdalnego nauczania wartościowym i skutecznym.

W miniony piątek liczna grupa uczniów Centrum wzięła udział w wideokonferencji w języku angielskim zorganizowanej we współpracy z US Consulate General in Kraków. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią konsul Amy Rachel Monsarrat. W bardzo przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy o życiowych wyborach, o odkrywaniu własnych predyspozycji i gotowości na zmianę w planowaniu kariery zawodowej. Osobista ścieżka zawodowa pani konsul okazała się niezwykła: od badaczki zjawisk astronomicznych do pracy w dyplomacji zagranicznej.

Ponadto, dzięki pytaniom młodzieży zadawanym bezpośrednio oraz na czacie dowiedzieliśmy się, co najbardziej podoba się jej w Polsce i jakie nasze, rodzime akcenty kulturowe mogłaby promować w USA. Pojawiły się także pytania dotyczące aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Obydwie strony bardzo dobrze oceniły powyższą formę i pozytywny przekaz spotkania. Tak więc, pozostajemy z nadzieją na kolejne.

US Consulate General in Kraków pisze o nas : https://www.facebook.com/74116203773/posts/10158325202713774/

B.B.

Ps. Z całego serca dziękuję najwspanialszym Wychowawcom i najcudowniejszym Anglistom CKZIU za pomoc w organizacji wydarzenia

Ilość odsłon: 746

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.