Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie rozpoczęło swą działalność

06-09-2016

Jeszcze nie tak dawno słyszeliśmy ostatni dzwonek, żegnaliśmy się z naszymi nauczycielami, Panią Dyrektor, koleżankami i kolegami, nuciliśmy piosenkę Kabaretu OT.TO z wpadającym w ucho i serca refrenem:

Wakacje, znowu są wakacje. Na pewno mam rację, wakacje znowu są.”, po to, by 1 września zaśpiewać sobie początek tej piosenki: „że jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i… Wakacje, znów będą wakacje, na pewno mam rację, wakacje będą znów!”

Tym razem spotykaliśmy się w nowej jednostce łączącej trzy szkoły znajdujące się w budynkach przy ulicy Promiennej 65 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas Wojewódzkiej Inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w skład którego weszły Technikum nr 5, Technikum nr 6, Technikum Energetyczne oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 w Jaworznie, obejmująca funkcję dyrektora, pani mgr Simona Smugowska, powitała licznie zgromadzonych gości i przedstawiła koncepcję pracy jednostki. „Człowiek, Kompetencje, Zespół i Umysł otwarty” to hasła, z którymi ma się kojarzyć nowa placówka i charakter jej działań. Nastawienie na człowieka i jego rozwój, na rozwój kompetencji, na pracę zespołową, na otwartość umysłu w nauce i działaniu mają określić sposób pracy nauczycieli i uczniów Centrum, kierunek, w jakim będzie podążać szkoła, ponieważ jak powiedział Peter Drucker: ”Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”.

rokszk010916020

Organizatorem uroczystości z udziałem wojewody śląskiego, posłów i senatorów RP, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Jaworzna i wiceprezydentów, dyrektora OKE w Jaworznie, przewodniczących związków zawodowych, duchowieństwa oraz przedstawicieli licznych organizacji i zakładów pracy współpracujących z łączącymi się szkołami, byli: Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewoda Śląski oraz Prezydent Miasta Jaworzna.

rokszk010916024a

Zaproszona na uroczystość pani kurator Urszula Bauer odczytała fragmenty listu i życzenia od p. Anny Zalewskiej- Ministra Edukacji Narodowej oraz wskazała na zadania szkoły względem wychowania patriotycznego młodzieży i kształcenia zawodowego. Podkreśliła, że celem prowadzany zmian w kształceniu zawodowym jest stworzenie takiego systemu edukacji, w którym każdy młody człowiek wybierałby szkołę odpowiadającą jego predyspozycjom, zainteresowaniom, zdolnościom, zdobywałby dobry zawód. Prezydent miasta P. Silbert przedstawił drogę, jaką przeszły szkoły, oraz starania miasta w tym zakresie, by powstało CKZiU.

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie Technikum nr 5 i Technikum nr 6 oraz TE zaprezentowali program artystyczny upamiętniający wybuch II wojny światowej i oddali hołd wszystkim, którzy swoje myśli, działania, a często również życie poświęcali dobru wspólnemu, jakim jest wolna, niepodległa i suwerenna ojczyzna. Wspomnieli również o ofierze życia zamordowanych po wojnie polskich bohaterów – Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna „Archetti”.

rokszk010916055a

 

Teresa Mulka Łuszcz

Ilość odsłon: 2011

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.