Centrum w centrum zainteresowania! Dzień Otwarty w CKZiU.

30-03-2018

Wtorek 27.03.2018 zdecydowanie nie należał do zwyczajnych. Na korytarzach większy niż zwykle ruch, śmiech i gwar. Uroczy goście, pod opieką swoich nauczycieli, licznie przybyli, by osobiście zapoznać się z bazą i ofertą naszej placówki. Atrakcyjny i bogaty w wydarzenia program Dnia Otwartego w CKZiU zaproponowany uczniom gimnazjów Jaworzna i okolicznych miejscowości spotkał się z ich ogromnym zainteresowaniem.

Profesjonalnie przygotowani przewodnicy – uczniowie CKZiU oprowadzali zainteresowanych po specjalnie dostosowanych i spersonalizowanych trasach zwiedzania, połączonych multimedialnym konkursem QR. Na wybranej przez siebie trasie zwiedzający uczestniczyli w krótkich, acz ciekawych prezentacjach wybranych zagadnień realizowanych w pracowniach przedmiotów zawodowych. Trasy i pracownie m.in.: informatyczna, logistyczna, multimedialna i usługowa, graficzna i poligrafii cyfrowej, mechatroniczna i elektryczna oraz górnicza odkrywały przed zwiedzającymi coraz to nowe atrakcje.
A to dopiero początek! Kusząca oferta wielu imprez towarzyszących przyciągnęła przyszłych absolwentów zaciekawionych nietuzinkową formułą. Z jednej strony uznany konkurs uprzejmości, elegancji i dobrego wychowania Arbiter Elegantiarum, a z drugiej groźnie brzmiący HackMe dla tych, co to potrafią łamać kody, znaleźć luki w zabezpieczeniach i dostać się tam, gdzie podobno nie można.

Atrakcji ciąg dalszy? Niezły Power zapewnili nam: strategiczny partner Grupa TAURON we współpracy z Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, którzy zabrali nas w niezwykłą podróż i wprowadzili w tajemniczy, iskrzący świat energii elektrycznej. Natomiast kolorowy i wesoły Dzień Języków Obcych zaproponował zwiedzającym najszerszą ofertę języków obcych w naszym mieście. Odwiedzający dowiedzieli się również o zaletach poznania języków zawodowych, które umożliwią i ułatwią im komunikację w czasie zagranicznych praktyk, jak i w przyszłym miejscu pracy. Po licznych konkursach z nagrodami chwila odpoczynku w językowej kawiarence dała możliwość wymiany spostrzeżeń i pomysłów na własną przyszłość.
Na koniec spotkanie SOS i nie chodzi tu bynajmniej o sygnał pomocy. SOS to Siatkarski Ośrodek Szkolny. W związku z powstającą w CKZiU nową instytucją kształcenia i rozwoju, do naszej placówki zawitali przyszli mistrzowie Polski w piłce siatkowej. Utalentowani sportowcy zostali zapoznani z możliwościami nauki i rozwoju sportowych umiejętności w naszym Centrum.

„Dlaczego podpięliśmy gimnazjalistów do prądu? Jak profesjonalnie uformować paletową jednostkę ładunkową i szybko oraz bezpiecznie pokonać wyznaczone trasy zdalnie sterowanym ciągnikiem siodłowym? Jak to możliwe, że rozmontowany na części komputer jeszcze działa? Czy sam Dr Frankenstein pozazdrości nam potężnej energii, która ożywia dźwięk? Jak wydrukować sobie prywatny billboard? Czy można zbudować własnego Transformers’a? Co właściwie robi kombajn pod ziemią? Jak zrobić miecz świetlny ze zwykłej świetlówki? Czy trudno jest skadrować dobre zdjęcie profilowe?” Na te i inne pytania chętnie odpowiemy znowu.
Szanownym gościom gorąco dziękujemy za liczne przybycie i poszukiwanie Skarbu CKZiU. Zapraszamy w nasze progi wszystkich ciekawych świata…, bo jak nie my, to kto?

Na koniec, serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim, dla naszych N-I-E-Z-A-W-O-D-N-Y-C-H uczniów za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu i realizacji zadań. To ważne mieć świadomość, że zawsze można na Was liczyć. Brawo Wy!

B.B.

Materiały prasowe: przejdź

Ilość odsłon: 1538

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.