Chmura zawisła nad miastem… czyli zakończenie roku szkolnego w jaworznickim CKZiU

28-06-2023

Chmura zawisła nad miastem, ciemna i nieprzewidywalna. Potem zaczęła się ulewa. Nie jest to jednak początek mrocznej historii, wręcz odwrotnie , początek dnia, na który z pewnością czekało wielu; zakończenie roku szkolnego 2022/2023.  

Choć rzeczywiście dzień zaczął się z przytupem- w piątek 23 czerwca już od samego rana grzmiało, wiało i lało jak z cebra. W takiej właśnie nieoczekiwanej aurze w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na Promiennej 65 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Część oficjalna miała miejsce w sali gimnastycznej. Tu dyrektor Centrum p. Simona Smugowska wygłosiła krótkie przemówienie, podsumowując mijający rok szkolny, gratulując wyróżniającym się uczniom wysokich wyników w nauce oraz życząc wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. W imieniu Szkolnej Rady Uczniowskiej głos zabrała p. Mirosława Rachwalik, dziękując tym wszystkim uczniom szkoły, którzy szczególnie aktywnie brali udział w pracach na rzecz społeczności szkolnej. Rozdane zostały również nagrody przygotowane przez Tauron Wytwarzanie SA, która to firma w klasach patronackich rokrocznie wspiera wyróżniających się uczniów.

Zakończeniem tej części uroczystości, gdy sztandar Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego został wyprowadzony, był krótki skecz. Miał on charakter pouczający, dowiedzieliśmy się na przykład, że chemia ma swoje przełożenie praktyczne, zwłaszcza gdy mowa o zjawisku parowania, matematyka zaś to jakieś trzy po trzy czy może piąte przez dziesiąte? Tak czy owak i tak wszystko paruje.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w klasach lekcyjnych, gdzie wychowawcy rozdali swoim wychowankom wyczekiwane świadectwa tudzież wyróżnienia i tak oto rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca. Zaczęły się zatem wakacje. Beztroskie letnie dni i nawet burza, co z rana straszyła grzmotami i deszczem, ucichła i chyba zza chmury wyjrzało wakacyjne słonko…

Z reporterski pozdrowieniem

Janusz Papaj

 

Ilość odsłon: 735

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.