CKZiU gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

15-01-2019

Gramy dla dzieci małych i bez focha

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 27. Tradycyjnie do akcji Jurka Owsiaka włączyli się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. W niedzielę 13 stycznia uczniowie odebrali ze sztabu Orkiestry niezbędne identyfikatory, puszki oraz serduszka i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy przeznaczonych w tym roku na sprzęt ratowniczy dla dzieci. Niektórzy kwestowali pierwszy raz, dla innych to kolejny rok współpracy z Orkiestrą. Dla wszystkich jednak dzień finału WOŚP-u w Jaworznie okazał się dniem pełnym energii, radości, karnawału i zabawy, bo – jak udowodnili to wolontariusze oraz mieszkańcy Jaworzna – POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.

Celem tegorocznego Finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt dla gastroenterologii. 

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwała również akcja Fundacji DKMS, której celem jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Mieliśmy okazję wysłuchać historii Jakuba Malika, absolwenta naszej szkoły, który został dawcą komórek macierzystych. Jego doświadczenia nie tylko stały się cenną informacją na temat procedur, które przechodzą potencjalni dawcy. Jakub to przede wszystkim skromny i bardzo młody człowiek, którego postawa budzi podziw i może stać się przykładem dla innych.

Kolejny dzień Finału WOŚP za nami. Dla wszystkich wolontariuszy kojarzyć się będzie z uśmiechem, i wrażliwością jaworznian, ale przede wszystkim przynosi ogromne uczucie ulgi, że od dzisiaj będzie chociaż trochę łatwiej ratować małych pacjentów. 

Podziękowania za organizację Finału w naszej szkole kierujemy do wolontariuszy oraz Pani Mirosławy Rachwalik i Pani Patrycji Stachoń-Pastuchy. 

Pamiętajcie – gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Sie ma.

B.G.

Ilość odsłon: 926

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.