CKZiU na Dniu Irlandzkim w UŚ

08-12-2017

W poniedziałek 4 grudnia grupa uczniów klas 3acTE, 2cTE i 2aTE, którzy realizować będą zagraniczną praktykę zawodową w Irlandii wzięła udział w zorganizowanym przez Wydział Filologii Uniwersytetu Śląskiego Dniu Irlandzkim.

Obchody dnia irlandzkiego rozpoczęły się wystąpieniami  Rektora UŚ, Dyrektora Instytutu Kultur
i Literatury Anglojęzycznej oraz Pani Wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej.  Następnie o zabranie głosu został poproszony Ambasador Irlandii w Polsce pan Gerard Keown. Jego wystąpienie zakończone zostało uroczystym otwarciem wystawy „Odrodzenie Celtyckie” poświęconej kulturze i tradycji Irlandii.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania udali się na różnorodne warsztaty i zajęcia pozwalające na lepsze poznanie kultury i obyczajów „Zielonej Wyspy”. Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych językowi irlandzkiemu, a następnie uczestniczyli w spotkaniu z Peadar de Burca – Irlandczykiem mieszkającym w Polsce. Spotkanie było okazją do zadania pytań dotyczących codziennego życia irlandczyków. Oczywiście jak przystało na Dzień Irlandzki cała dyskusja prowadzona była w języku angielskim (nikt nie odważył się użyć świeżo poznanych zwrotów irlandzkich). Przerwy pomiędzy warsztatami i spotkaniami nasi uczniowie wykorzystali do zapoznania się z przykładami irlandzkich gier komputerowych oraz wysłuchania muzyki „prosto z Irlandii” w wykonaniu zespołu Carrantuohill.

Wyjazd i uczestnictwo w Dniu Irlandzkim był dla naszych uczniów pierwszą okazją do zetknięcia się z kulturą kraju, w którym przyjdzie im odbywać praktykę i którego uroki  już za niecałe trzy miesiące będą mogli zobaczyć i podziwiać osobiście. 

JK

Ilość odsłon: 964

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.