CKZIU w Jaworznie podpisało kolejną umowę patronacką

25-11-2016

W dniu 4 listopada 2016 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy z TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Będzinie. Umową patronacką zostali objęci uczniowie Technikum Energetycznego w CKZiU kształcący się w zawodach związanych z energetyką. Spółka będzie nas wspierać w zakresie rozwoju edukacji zawodowej w obszarze elektroenergetyki.

Głównym celem zawartego porozumienia jest zainteresowanie młodzieży zawodem elektryka, funkcjonowaniem branży energetycznej, przedstawienie najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce.

W ramach współpracy ze szkołą uczniowie będą mieli możliwość odbywania bezpłatnych praktyk zawodowych, uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników firmy, w panelach dyskusyjnych i seminariach specjalistycznych. Dzięki porozumieniu  młodzież ma postrzegać kształcenie w zawodach związanych z energetyką, w zawodach elektrycznych jako atrakcyjne, dobrze przygotowujące do rynku pracy, a firmę TAURON jako partnera ułatwiającego uczniom zdobycie ciekawego i poszukiwanego zawodu.

Podpisując umowę TAURON Dystrybucja dołączyło do grona dotychczasowych partnerów Centrum – TAURON Wytwarzanie i TAURON Wydobycie, z którymi Technikum Energetyczne i Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego współpracuje od wielu lat.

Działania firmy TAURON to pewnego rodzaju promocja energetyki i górnictwa, ale również sposób na przygotowanie praktyczne przyszłej kadry np. elektromonterów, elektryków, czy górników, których spółki TAURONU będą potrzebować do realizacji swoich celów. Podstawą sukcesu firmy są dobrze przygotowani pracownicy. Na współpracy zyskuje  zarówno szkoła, firma TAURON, jak i miasto, które wspiera rozwój szkolnictwa zawodowego i przyczyniło się do utworzenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

TM

Ilość odsłon: 1277

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.