Co łączy elektrykę z informatyką? Czyli o programowaniu inteligentnych urządzeń…

10-04-2018

W dniu 7.04.2018 r. w murach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach filia w Jaworznie odbyła I Konferencja Nowych Technologii połączona z warsztatami elektryczno-informatycznymi, podczas których w sposób praktyczny omówione zostały następujące zagadnienia:
– nowoczesne techniki sterowania i budowa inteligentnych urządzeń na bazie sterowania produktami SIEMENS
– Internet rzeczy IoT – czyli tworzenie i programowanie inteligentnych budynków w środowisku rzeczywistym jak i symulacyjnym. Jej uczestnicy mogli przekonać się o tym, co łączy elektrykę z informatyką, zwłaszcza w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

Organizatorami warsztatów byli: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, Stowarzyszenie Jaworznickiej Grupy Użytkowników Linuksa ,,JLUG” oraz Wydawnictwo Informatyczne ITSTART z Piekar Śląskich.

Główna aula biblioteki wypełniła się po brzegi osobami zainteresowanymi nowymi technologiami, jak i również zapisaniem się na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe tzw. KKZ w CKZiU w Jaworznie, w szczególności „Nowoczesnym elektrykiem – o specjalizacji KOMPUTEROWE SYSTEMY AUTOMATYKI”.

Po konferencji odbyło się uroczyste wręczenie uczestnikom KKZ międzynarodowych certyfikatów CISCO potwierdzających wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Uczestnicy mieli możliwość zapisania się na nowe kursy KKZ, SEP z możliwością uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz międzynarodowych certyfikatów IT ESSENTIALS, ROUTING&SWITCHING LINUX, PYTHON, C++ .

Konferencja odbyła się w obecności: Dyrektor CKZiU – pani Simony Smugowskiej wraz z wicedyrektorem ds. kształcenia ustawicznego i doradztwa zawodowego- panią Bożeną Czerwiec i doradcą zawodowym CKZiU -panią Teresą Mulką-Łuszcz oraz w obecności przedstawicieli „JLUG” I Wydawnictwa ITSTART, panów: Tomasza Marca, Marka Smyczka, Arkadiusza Greli
i Marcina Kaima.

Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną konferencję połączoną z warsztatami, która odbędzie się w pierwszą sobotę maja i poświęcona zostanie TECHNIKOM PRZYROSTOWYM W DRUKU 3D i Nowym Mediom.

Serdecznie zapraszamy!

TMŁ

Ilość odsłon: 920

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.