Dni Campus France z udziałem naszej młodzieży

02-12-2018

Jak co roku młodzież naszego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie bierze udział w obchodach Dni Campus France, które w tym roku odbyły się w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Co to jest ta słynna agencja Campus France?

Campus France to państwowa agencja stworzona na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą oraz mobilności międzynarodowej.

Dlaczego zatem warto wybrać Francję?

Francja słynąca z bogatej kultury i sztuki jest najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie. Corocznie przyjmuje ogromną liczbę studentów zagranicznych . Francja jest pierwszym nieanglofońskim i trzecim wśród państw zagranicznych wybieranym przez studentów.

Jednak po francusku studiować nie trzeba tylko we Francji. Niektóre polskie uczelnie, nie wspominając o filologii, proponują studia, gdzie część zajęć prowadzona jest w języku francuskim. Blisko 70 programów podwójnych dyplomów jest wynikiem współpracy polskich i francuskich uczelni. Dzięki takiemu rozwiązaniu polscy studenci kształcą się w konkretnej i ciekawej dla siebie dziedzinie i jednocześnie doskonalą znajomość języka i kultury francuskiej. Podwójny dyplom dzięki temu uzyskany jest kluczem do udanej kariery zawodowej.

Nasza młodzież, biorąca udział w wykładach na temat studiowania w Polsce czy we Francji, ale co najważniejsze z językiem francuskim, możliwości pracy jakie oferuje im znajomość języka francuskiego, stypendiach Rządu Francuskiego, rozbudziła swoje zainteresowania nauką języka francuskiego. Osoby ze znajomością języka francuskiego są wciąż poszukiwani. Co z ty się wiąże? Otwarta przyszłość dla naszych młodych ludzi uczących się języka francuskiego.

KP

Ilość odsłon: 752

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.