„Drugie Życie”. Transplantacja – masz dar uzdrawiania.

03-05-2017

„Drugie Życie” to kampania informacyjno-edukacyjna, której organizatorem jest Fresenius Medical Care Polska. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

Kampania skierowana jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Przy wsparciu organizatorów, uczniowie przeprowadzają własne działania promocyjne – szkolne kampanie, które sprawiają, że ich rówieśnicy wiedzą, czym jest oświadczenie woli, a transplantacje stają się tematem rozmów nie tylko w szkolnych murach.

Akcja „Drugie życie” prowadzona jest od początku 2009, obecnie zaczęła się jej kolejna edycja. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i lokalnych środowisk szkół, w których jest prowadzona. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów bardzo zaskoczyła nas, kiedy przystąpiliśmy do pierwszej śląskiej edycji, dlatego nie zawahaliśmy się teraz właczyć w działania. Obecną kampanię pragniemy przeprowadzić na szerszą skalę, obejmując całą społeczność naszego miasta. Dar życia to najcenniejszy podarunek, jaki jeden człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi.

W ramach kampanii „Drugie Życie” uczniowie mogą wykazać się wyobraźnią, kreatywnością oraz umiejętnościami organizatorskimi. Przez realizowanie własnych akcji na terenie szkół, w swoich miejscowościach i lokalnych środowiskach promują transplantację. Docierają nie tylko do swoich rówieśników, ale także do rodzin, sąsiadów, pracowników dużych firm, znanych i cenionych osób.

Pomóżmy podarować komuś „Drugie życie”.

 

 

Ilość odsłon: 6913

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.