Działania wspierające PPP w czasie pandemii

17-03-2021

Przekazujemy poniżej wiadomość Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaworznie ws. prowadzonych działań wspierających w tym niełatwym okresie.

 

Drodzy Rodzice
Czas pandemii jest okresem szczególnym, a sytuacja, w której się znaleźliśmy ze sobą wiele wyzwań.
Szkoła i praca przeniosły się do domów rodzinnych. Zajęcia online stwarzają nowe możliwości, ale rodzą też wiele napięć. Obecnie wielu z nas – rodziców – musiało stać się „nauczycielami” wspomagającymi swoje dzieci w codzienności szkolnej.
Czas nauki wymieszał się z czasem dla rodziny a komputer jest już wszechobecny w naszym życiu. To może powodować chaos i poczucie braku bezpieczeństwa. Rodzi się w nas niepokój o to, czy nasze dzieci nie ulegną uzależnieniu od życia w sieci.
W czasie nauczania zdalnego zauważamy obniżenie motywacji do nauki. Przede wszystkim jednak dzieci i młodzież nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i dorosłymi poza najbliższą rodziną, co może rodzić różnorodne problemy.
Jeżeli jesteście Państwo zaniepokojeni, potrzebujecie naszego wsparcia, służymy Wam pomocą.
Uruchomiliśmy dodatkowy telefon interwencyjny, czynny codziennie od 8:00 do 17:00 pod numerem 699-869-932.
Jednocześnie, na czas pandemii, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie uruchamia w godzinach od 17:00 do 19:00 telefon zaufania, pod numerem 699-869-932.
Dyżur pełnią psycholodzy i terapeuci, którzy udzielą wsparcia w trudnych sytuacjach.
Prowadzimy także w poradni terapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży, bezpośrednio i online, jeśli zajdzie taka potrzeba. Organizujemy wsparcie dla rodziców i nauczycieli.
W celu poznania Państwa potrzeb i oczekiwań prosimy o wypełnienie ankiety online, do której link prześlą Państwu dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Zachęcam by na bieżąco śledzić naszą stronę internetową, szczególnie zakładkę pomoc w czasie pandemii oraz do kontaktu telefonicznego i za pośrednictwem e-maila.

Z wyrazami szacunku:
Grzegorz Stano
Dyrektor
Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaworznie

Ilość odsłon: 482

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.