Dzień Edukacji Narodowej w CKZiU

20-10-2022

O, Kapitanie , Mój kapitanie! 

Czyli Dzień Edukacji Narodowej w CKZiU. 

W poniedziałek 17 października już od rana wyczuwało się nieco inną niż zwykle atmosferę. Być może za sprawą dużej ilości białych koszul, marynarek, spódnic, krawatów, krótko mówiąc, wszelakich możliwych atrybutów elegancji, które z gracją tego dnia prezentowała młodzież  jaworznickiego CKZiU.  Powód?

W poniedziałek, z delikatnym przesunięciem czasowym, w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Punktem kulminacyjnym tego wyjątkowego dnia była akademia  przygotowana przez Samorząd Szkolny oraz jego niezawodnych opiekunów panią M. Rachwalik oraz pana Ł. Dobosza.

 W sali gimnastycznej o godzinie 10.30 zebrała się młodzież szkolna, uczący oraz personel szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii. Tym razem mottem przewodnim wydarzenia były słowa Walta Whitmana, O, Kapitanie, Mój kapitanie, które dzięki filmowi Stowarzyszenie Umarłych Poetów kojarzą się z edukacją, jej blaskami i ciemnymi stronami, ale przede wszystkim kojarzą się z rolą nauczyciela w nieprzerwanym procesie tłumaczenia świata. Do tego wątku odniosła się też pani dyrektor S. Smugowska w swoim wystąpieniu, mówiąc o tym jak istotną dla społeczeństwa jest praca nauczyciela, choć niestety nie zawsze należycie doceniana.

 Jednak organizatorzy akademii nie popadli w nadmierną i niekonieczną przy okazji tego święta powagę i zaproponowali lżejsze potraktowanie tematu. Pojawił się zatem uczniowski kabaret, który niewątpliwie wprowadził zebranych w dobry humor, choć temat skeczu był jak najbardziej niebanalny, gdyż dotyczył tradycji tańców studniówkowych. Czy polonez, czy oberek, a może kujawiak… eh!

Wreszcie ostatnia część akademii, na którą z pewnością czekała spora liczba uczestników wydarzenia – rokroczne rozdanie szkolnych Oskarów, przyznawanych wybitnym, szczególnie  wyróżniającym się pedagogom. Tym razem kategorii było siedem. W kolejności reporterskiej: w kategorii Terminator nagrodę otrzymał p. Ł. Dobosz, w kategorii Zorro p. D. Grzanka, Jack Sparrow to p. P. Zelek, kategorię Professor McGonagall zdobyła p. J. Kalinowska, w kategorii Lara Croft zwyciężyła p. P. Stachoń-Pastucha, Kobietą Kot została p. M. Rachwalik, zaś w kategorii Najlepszy Organizator Życia Szkolnego zwyciężyła p. S. Smugowska. 

Zwycięzcom gratulujemy!

„ O kapitaniemój kapitanie! Nasza pełna lęku podróż dobiegła końca. Okręt pokonał każdą nawałnicę, nagroda, na którą polowaliśmy, zdobyta”.

 

Janusz Papaj

 

Ilość odsłon: 1225

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.