Dzień Kariery w CKZiU

19-03-2019

12 marca odbyła się tegoroczna edycja Dnia Kariery w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

W murach Centrum gościliśmy profesjonalistów, którzy budują swoją karierę zawodową, ciągle ją rozwijają i swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi rynku pracy, zapotrzebowania na zawody i kompetencje chcieli się podzielić z nasz ą młodzieżą.

W pierwszej części spotkania przeznaczonej dla tegorocznych absolwentów ofertę edukacyjną zaprezentowały instytucje służące obronności kraju, kształcące osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo cywilne i wojskowe. Pani Pauliną Białow- kierownik ds. promocji i kontaktów z otoczeniem, wykładowca WSB w Poznaniu zaprezentowała kierunki kształcenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, której filia jest w Jaworznie, a pan kapitan Piotr Ziobro pracownik WKU w Katowicach- ofertę szkół wojskowych oraz możliwość bycia zawodowym żołnierzem.

W drugiej części Dnia Kariery dla klas trzecich i czwartych o potrzebach nowych technologii, a co za tym idzie nowych zawodów w firmach komunalnych mówił pan Sławomir Grucel specjalistą ds. public relations Firmy Wodociągi Jaworzno Spółka z o.o.. Przedstawił on automatyzację firmy i jej plany na przyszłość oraz potrzebę nowoczesnej komunikacji z klientem za pomocą aplikacji mobilnych.

O tym, jak dobrze przygotować swoje dokumenty aplikacyjne, by aplikować do pracy, jakich błędów unikać, mówiła pani Paulina Białow.

Gość specjalny- wiceprezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej, właścicielem firmy jubilerskiej, pan Wiesław Pieczonka przedstawił działania izby wprowadzające zrzeszone w niej firmy w XXI wiek.

Pan Franciszek Matysik- członek zarządu Jaworznickiej Izby Gospodarczej, właściciel Wydawnictwa GM Sp. z o.o. w Jaworznie, mówiąc o własnej działalności gospodarczej, o prowadzeniu swojej firmy, przedstawił plany dotyczące funkcjonowania Jaworznickiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0, które ma wspierać lokalny rynek, lokalnych przedsiębiorców i potencjalnych nowych właścicieli firm w nabywaniu nowych kompetencji i dzieleniu się nimi. Warto wspomnieć, że nasze Centrum ma być partnerem JCKP 4.0.

Własny pomysł na działalność i pomoc w wypromowaniu idei i funkcjonowaniu firmy to zadania m.in. Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Na szczególne webinaria, które odbędą się 18 marca, zostały zaproszone przez AIP osoby zapisane na warsztaty dotyczące funkcjonowania inkubatorów.

Dodatkowo podczas Dnia Kariery odbywały się dla młodzieży Szkolne Targi Ofert Pracy z propozycjami zatrudnienia tymczasowego, weekendowego, które pozwoli stawiać pierwsze kroki na rynku pracy.

Podsumowując towarzyszące Dniu Kariery wydarzenia, można stwierdzić, że na pewno sprzyjały one refleksji nad świadomym kształtowaniem przyszłości, własnej edukacji i życia zawodowego, które ma prowadzić do sukcesu.

TMŁ

Ilość odsłon: 975

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.