Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie

25-04-2023

W środę już od samego rana nad budynkami jaworznickiego CKZiU piętrzyły się ciemne, ołowiane chmury. Temperatura też nie rozpieszczała jak na tę porę roku i nawet zaczęło delikatnie mżyć. Wydawać by się zatem mogło, iż nie był to dzień sprzyjający odwiedzinom. Nic bardziej mylnego.

19 kwietnia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Promiennej 65 w Jaworznie wypełniło się po same brzegi przybyłymi gośćmi. Dzień Otwarty, zorganizowany przez szkołę tego dnia, przyciągnął rzesze ósmoklasistów chcących zapoznać się z ofertą kształcenia, zobaczyć pomieszczenia szkolne na własne oczy, poczuć atmosferę miejsca lub po prostu wziąć udział w szeregu wydarzeń, jakie czekały na odwiedzających szkołę. Tych zaś wybór był niemały. Można było zagrać w gigantyczne Scrabble w sali gimnastyczne, wziąć udział w konkursach Młody Technik i HackMe lub zapoznać się z ofertą języków obcych nauczanych w CKZiU. Dla tych, co lubią niecodzienne doświadczenia, przygotowano tor przeszkód, lecz niezwyczajny, gdyż trzeba go było przemierzyć w alkogoglach. Było stoisko ze zdrową żywnością w postaci pysznych deserów dietetycznych, zaś w auli szkolnej przybyła młodzież mogła poznać efekty prac w ramach projektu Zwolnieni z Teorii.

Niemało atrakcji, ale chyba najważniejsze było zainteresowanie szkołą i jej ofertą kształcenia, jakie niewątpliwie wykazywali licznie przybyli tego dnia goście. Zatem sporo było pytań, zaglądania tu i tam, zerkania w lewo i prawo, krótko mówiąc- w pełni udany Dzień Otwarty w jaworznickim CKZiU. I choć pogoda w środę 19 kwietnia nie rozpromieniła wiosennie szkolnych budynków, to z pewnością zrobili to przybyli tłumnie goście, gdyż to przecie oni, miejmy nadzieję, już wkrótce rozpromienią swą obecnością, na całe długie 5 lat, szkołę przy Promiennej 65.

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 943

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.