Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie

09-04-2017

 

30 marca 2017 roku w progach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie  powitaliśmy uczniów jaworznickich gimnazjów wraz z opiekunami i i rodzicami, aby mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018. Przyszli kandydaci mieli możliwość obejrzenia samego budynku szkolnego, sal lekcyjnych, pracowni zawodowych oraz spotkania nauczycieli uczących w naszej szkole. Mogli również uczestniczyć w konferencji „Kariery młodych XXI wieku” oraz w licznych atrakcjach, które zostały przygotowane z myślą o nich.

W tym dniu odwiedziło nas wielu gimnazjalistów, którym w zapoznaniu się z ofertą Centrum pomagali nasi uczniowie, oprowadzając ich po szkole i opowiadając o szkolnym życiu z własnego doświadczenia. W salach lekcyjnych goście mogli zapoznać się ze specyfiką  nauczanych w Centrum zawodów.  Dzięki przygotowanej przez nauczycieli języków obcych wystawie osiągnięć gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą projektów międzynarodowych, realizowanych w naszej szkole. Jeśli ktoś podczas zwiedzania poczuł się głodny, mógł poczęstować się pysznymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów.

Uczniowie gimnazjum już po raz ósmy wzięli również udział w konkursie o tytuł Arbitra Elegancji, czyli osoby kulturalnej i umiejącej zachować się odpowiednio w towarzystwie. W szeregi tegorocznych konkurentów stanęło aż osiem zespołów.

Celem konkursu Arbiter Elegantiarum od początku jest popularyzacja zasad savoir vivre i uwrażliwienie uczniów na konieczność ich przestrzegania. To także dobra okazja do promocji kultury osobistej wśród młodzieży. Okazuje się, że takie pojęcia jak faux pa, etykieta czy kurtuazja jeszcze nie przeszły do lamusa.

W kilku konkurencjach młodzież wykazała się znajomością różnych haseł związanych z savoir-vivre, potrafiła umiejętnie przeredagować wiadomość elektroniczną oraz wykazać się znajomością polskich frazeologizmów. W tym roku zwyciężył zespół z Gimnazjum nr 8, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 5 natomiast na III miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 4. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród dla tegorocznych laureatów (Centrum Edukacyjne PROGRESS, Urząd Miasta Jaworzno, Multikino).

Konferencję „Kariery młodych XXI wieku”, w której uczestniczyli uczniowie Centrum oraz zaproszeni gimnazjaliści z rodzicami i opiekunami, rozpoczęło wystąpienie dyrektora TAURON, p. Mirosława Żbika, który przedstawił, jaki wpływ na karierę młodych ludzi ma porozumienie podpisane przez CKZiU z reprezentowaną przez niego firmą. Następnie o karierze w górnictwie mówił nadsztygar działu BHP z ramienia dyrektora ds. pracy  Zakładu Górniczego Sobieski TAURON WYDOBYCIE S.A. p. Michał Masiarczyk. Z możliwościami rozwoju zawodowego związanego z branżą logistyczną zapoznała słuchaczy p. Justyna Grubka, absolwentka Technikum nr 6 oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, logistyk w firmie Agromar – hurtownia z oddziałami w Polsce i Niemczech zajmująca się zaopatrzeniem polskich sklepów na terenie Niemiec, Belgii i Francji. O karierze w nowych technologiach, szczególnie w branży informatycznej, szeroko wypowiedział się p. Tomasz  Jaworek Senior IT Specialist IBM.  Następnie swój  start up zaprezentowała firma Abyss Glass Group sp. z o. o. w Katowicach, produkująca interaktywne lustra wyświetlające reklamy. Pan Marcin Motyka CSO, co-founder  firmy opowiedział o tym, jak od pomysłu doszło do jego realizacji. Warto zaznaczyć, że start up ten został wyróżniony w tym roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, jako jeden z dziesięciu najlepszych w Polsce. Pan Marcin Motyka rozstrzygnął także konkurs graficzny pod hasłem  „Postać, z którą chciałbym sobie zrobić zdjęcie”, w którym brali udział uczniowie Centrum. Wyniki najlepszej pracy można było zobaczyć na interaktywnym lustrze. Zwycięzcami okazali się Weronika Kowalska 2b T5 oraz Maciej Żak 1b T5, nagrodą zaś jest miesięczny staż w firmie Abyss Glass. Ostatni z prelegentów, p. Przemysław Starczynowski, absolwent Technikum nr 5 w Jaworznie w zawodzie technik informatyk obecnie student Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach, menadżer ds. społeczności i e-sportu w gram.pl; specjalista ds. IT w AWBUD S.A., przedstawił swoją historię i sposób budowania kariery w e-sporcie i mediach społecznościowych. Jego wystąpienie zatytułowane „Jak zwrócić na siebie uwagę- historia w 7 slajdach” zachęciło młodych ludzi do angażowania się podczas nauki szkolnej w różne działania, które kształtują charakter i osobowość, ale też stanowią ważne doświadczenie w budowaniu ścieżki kariery.

Mamy nadzieję, że oferta naszej szkoły spodobała się przyszłym gimnazjalistom. Było nam bardzo miło gościć wszystkich odwiedzających. Serdecznie zapraszamy do nauki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, nasza kadra to profesjonaliści, którzy dbają o wszechstronny rozwój młodych ludzi. U nas jest bezpiecznie, mamy doskonałe warunki do nauki, zapewniamy młodzieży komfort pracy i możliwość realizowania swoich pasji, a partnerzy Centrum gwarantują możliwość odbycia praktyk zawodowych, staży oraz zatrudnienia.

 

Ilość odsłon: 1696

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.