Dzień otwarty Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki

24-05-2017

Uniwersytet Jagielloński zaprasza uczniów na Dzień Otwarty Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego połączony z finałem V edycji „Eksperymentu Łańcuchowego”. Sobota, 27 maja 2017 r. godzina. 11.00 – 17.00, III kampu UJ, ul. prof. S. Łojasiewicza 11.

Dla wszystkich zainteresowanych fizyką, informatyką oraz astronomią, a szczególnie dla osób, które chciałyby podjąć studia na Wydziale, przygotowano:
*
WIZYTY W LABORATORIACH NAUKOWYCH. Podczas krótkich tematycznych wycieczek będą Państwo mogli zobaczyć jak prowadzone są badania naukowe, porozmawiać z naukowcami pracującymi na naszym Wydziale oraz przyjrzeć się naszej najnowocześniejszej i często unikalnej w skali świata aparaturze*,
*
ZWIEDZANIE LABORATORIÓW PIERWSZEJ PRACOWNI FIZYCZNEJ, w których prowadzone są zajęcia dla studentów oraz uczniów przyjeżdżających na Wydział FAIS w ramach oferty dedykowanej szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym*,
*
ZAJĘCIA DLA NAUCZYCIELI (I NIE TYLKO) w Pracowni Technicznych Środków Nauczania prowadzonej przez Zakład Metodyki Nauczania i Metodologii Fizyki*,
*
STANOWISKA KÓŁ NAUKOWYCH działających na naszym Wydziale: Naukowego Koła Fizyków, Koła Naukowego Nanotechnologów, Naukowego Koła Studentów Astronomii, Koła Naukowego Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej, Studenckiego Koła Informatyki Stosowanej, Gamedev Students Association, Koła Matematyczno-Przyrodniczego Studentów UJ oraz stanowisko Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Studenci opowiedzą o swoich studiach oraz o działalności naukowej w ramach kół.
*
STANOWISKO BIBLIOTEKI WYDZIAŁOWEJ wraz z półką _bookcrossingową_. Będzie można zostawić na niej przeczytane książki oraz zabrać ze sobą egzemplarze, które Państwa zainteresują. Więcej informacji o _bookcrossingu_ znajduje się na stronie: www.bookcrossing.pl. Osoby chętne będą miały również możliwość odwiedzenia Biblioteki.
*
STANOWISKO GARAŻU ZŁOŻONOŚCI. Jest to pierwszy akademicki _makerspace_ w Polsce i nowa inicjatywa pracowników i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.
*
INFORMACJE O OFERCIE EDUKACYJNEJ
*
DO WYBORU CZTERY WYKŁADY/POKAZY POPULARNONAUKOWE**:
*
,,Magia Naturalis” – pokazy fizyczne – dr Marek Gołąb
*
,,Planety zamieszkiwalne” – mgr Tomasz Kundera
*
,,Od memrystora do psa Pawłowa” – dr hab. Piotr Cyganik
*
,,Czy sztuczna inteligencja zagraża światu?” – dr Wiesław Chmielnicki
*

FINAŁ PIĄTEJ JUBILEUSZOWEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY” organizowanego przez studentów i doktorantów Wydziału FAIS. W tym roku już po raz piąty 160 drużyn z całej Polski będzie uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć maszynę, która będzie transportować metalową kulkę z jednej na drugą stronę, wykorzystując przy tym najróżniejsze zjawiska fizyczne. Podczas finału drużyny przywożą swoje urządzenia i łączą je ze sobą tworząc niesamowity łańcuch różnych mechanizmów i zdarzeń. W tym dniu wszyscy uczestnicy – od przedszkolaków i uczniów, do studentów i dorosłych pokazują że fizyka jest uniwersalna i ciekawa, prezentując ją od strony praktycznej. Więcej informacji o tym niezwykle ciekawym przedsięwzięciu znajduje się na stronach:
www.lancuch.if.uj.edu.pl
www.facebook.com/EksperymentLancuchowy

* zapisy na zwiedzanie laboratoriów naukowych, I Pracowni Fizycznej oraz zajęcia w Pracowni Technicznych Środków Nauczania będą
prowadzone w dniu wydarzenia

** wykłady odbędą się w aulach Wydziału FAIS, w godzinach 14:15 –15:00

Ilość odsłon: 1592

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.