Fotografii uczymy się od najlepszych – Spotkanie z Krzysztofem Szlapą w ramach lekcji z technik fotograficznych

05-06-2020

Zdalne nauczanie daje różne możliwości prowadzenia zajęć szkolnych. W poniedziałek 25 maja, w ramach lekcji z technik fotograficznych uczniowie klasy 2c T5 spotkali się z zawodowym fotografem i artystą – Krzysztofem Szlapą. Gość opowiedział o swoim autorskim podejściu do wykonywania zdjęć.

Spotkanie podczas wideokonferencji lekcyjnej było ciekawą możliwością zetknięcia się z przedstawicielem zawodu, który w przyszłości chcą wykonywać uczniowie. Zaproszony przez nauczyciela przedmiotu techniki fotograficzne gość opowiedział o swoim autorskim spojrzeniu na fotografię. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć (oczywiście zdalnie) wiele inspirujących zdjęć wykonanych przez Pana Krzysztofa, ale również usłyszeć jego opowieść na temat ich powstawania. Nie zabrakło również przemyśleń, porad oraz co bardzo ważne – odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania.

Twórczość Krzysztofa Szlapy można przyrównać do wizualnej poezji. W swoich fotograficznych rozważaniach często porusza się w obrębie metafory. Interesuje go miasto i natura, które stanowią dominujący temat jego kadrów. Nie unika również eksperymentów – zarówno wizualnych, jak
i technicznych (wykorzystuje na przykład historyczne techniki fotograficzne).

Zawodowo związany jest ze Szkołą Filmową Uniwersytetu Śląskiego. Jest także organizatorem warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, we współpracy z różnymi instytucjami. Pełni również funkcję sekretarza Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fotograf zdradził szczegóły i kulisy pokazywanych zdjęć, opowiedział o swoim bogatym doświadczeniu i inspiracjach. Spotkanie autorskie było więc dla uczniów unikatową możliwością poznania twórczości docenianego artysty, ale również realiów pracy zawodowego fotografa.

Kamil Myszkowski

Ilość odsłon: 845

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.