I My też tam byliśmy…

01-11-2017

„ Czytam i staję się wolny”, „ Zaczytaj się we Francji”, „ Siedzę więc czytam” to tylko kilka z haseł reklamowych tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które odbywały się w zeszłym tygodniu. Ponieważ październik od wielu lat jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych, Biblioteka CKZiU postanowiła uczcić ten fakt uczestnictwem naszych uczniów w tym jednym z największych kulturalnych wydarzeń w Polsce.

Gościem honorowym tegorocznej edycji była Francja, dlatego też nie dziwi fakt, że Francuzi podczas Targów zachęcali nie tylko do poznawania ich literatury, ale także języka, muzyki i kulinariów. Na stoisku Gościa Honorowego ofertę prezentowały francuskie wydawnictwa, gdzie znalazły swoje miejsce zarówno literatura piękna, dla dzieci i młodzieży, ale także komiksy i  książki kucharskie po francusku i w tłumaczeniu na język polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wokół filmu animowanego „Było sobie życie” i książki „Noc w leśnej szkole”.

Targi odwiedziło blisko 70 tysięcy gości, 760 autorów, 700 wystawców z ponad 20 krajów. I My też !

AK

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”145″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”140″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/rotsu81/domains/ckziu.jaworzno.pl/public_html/wordpress/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Ilość odsłon: 1301

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.