Jak Cię widzą, tak Cię piszą

24-10-2018

Pierwsze wrażenie decyduje o zdaniu, jakie osoby z nami obcujące czy nas widzące, wyrabiają sobie na nasz temat. Ten najważniejszy moment, mierzący zaledwie kilkanaście sekund, to bardzo mało by zaprezentować siebie z jak najlepszej strony. Dlatego przysłowie: „Jak Cię widza, tak Cię piszą” stało się mottem warsztatów przeprowadzonych w naszym  Centrum we wtorek 23 października  przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Jaworznie.

Proces wyrabiania sobie zdania na nasz temat na podstawie wyglądu jest zniekształcony przez stereotypy i odczucia emocjonalne odbiorcy. Dlatego dla samorządów klasowych, dla samorządu szkolnego oraz  pocztu sztandarowego tak ważne jest wywieranie dobrego wrażenia, zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych, podczas których  reprezentują szkoły.

Panie Magdaleny, które także w ubiegłym roku szkoliły  naszych uczniów,  wprowadziły młodzież   w arkana dress code’u.  Największy nacisk położyły na strój oficjalny, galowy. Mogliśmy się również dowiedzieć, jak tworzyć  stylizacje na różne okazje i sprawdzić ich zgodność z przyjętymi wymogami oraz jak dobrać strój do typu swojej sylwetki.

Podczas zajęć  omówione zostały różne rodzaje stylizacji na różne okazje: strój codzienny, sportowy, na rozmowę kwalifikacyjną, do pracy w biurze, tzw. strój biznesowy czy strój wieczorowy. Każdy miał szansę, by jego stylizacja została oceniona i mógł liczyć na sugestie, co zmienić, by poprawić swój wizerunek. Wszakże „Jak Cię widzą, tak Cię piszą!”

TMŁ

Ilość odsłon: 1298

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.