Jak nam było w Tatrach

02-06-2017

W dniach 22-24 maja 2017 klasa 2a T5  wraz z reprezentantami klasy 2b T5 była na wycieczce w naszych pięknych Tatrach. Warunki atmosferyczne nas nie rozpieszczały ale cóż, podobno „każdy ma taką pogodę na jaką zasłużył”.

W poniedziałek dotarliśmy do naszej bazy w Kościelisku (zaprzyjaźniony pensjonat „U Słodyczków”) i po szybkim obiedzie poszliśmy na rozgrzewkę na Gubałówkę. Tempo mieliśmy całkiem niezłe, ponieważ z jednej strony poganiały nas ciemne chmury znad Czerwonych Wierchów, a z drugiej pan Romek który nie chciał sobie psuć statystyk na Endomondo 😉 Wieczór spędziliśmy przy grillu, a noc późny wieczór przy bilardzie, ping pongu oraz planszówkach które przywiózł ze sobą – jakże by inaczej – pan Robert.

Wtorek miał być czasem próby, a okazał się „czasem apokalipsy”. Z przewodnikiem byliśmy umówieni na zdobycie przełęczy Karb, a stamtąd już dwa kroki na Kościelec więc mieliśmy cichą nadzieję zdobycia „polskiego Matternhornu”. Niestety, musieliśmy się zadowolić Nosalem. Jak do tego doszło? Zanim doszliśmy na Skupniowy Upłaz zdążyliśmy zmoknąć i się wysuszyć. Następnie sytuacja była dosyć dramatyczna – uciekaliśmy przed chmurą burzową która nas goniła od północy, a gdy osiągnęliśmy Przełęcz Między Kopami okazało się, że przed sobą mamy… drugą chmurę burzową, dwa razy większą. I tak znaleźliśmy się w samym środku górskiej burzy z ulewą, błyskawicami, grzmotami i gradem wielkości grochu. O zdobyciu Kościelca nie mogło być mowy.


„Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”

Wieczór to oczywiście kolejny grill, tym razem poza standardowymi kiełbasami na ruszcie pojawiły się steki oraz wege szaszłyki. Wieczór przeciągnął się do późnej nocy ciszy nocnej więc następny poranek był dla nas bardzo leniwy i bilardowy (uważajcie na duet Kita – Mierzejewski!). Środa przywitała nas ulewnym deszczem i w takich warunkach przyszło nam wracać do Jaworzna. 

Na Podhalu zostawiliśmy wspomnienia oraz niewyrównane rachunki z górami. Acha, opiekunami wycieczki byli: p. Robert Gaca, p. Roman Pawlik oraz niżej podpisany.

Włodzimierz Bubak

Zapraszamy do obejrzenia galerii na fb:

 

Ilość odsłon: 1935

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.