Jesienią góry są najszczersze…

24-10-2023

W dniach 16 – 18 października klasa 5c Technikum Energetycznego wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Wyjazd ten zaplanowaliśmy w najdrobniejszych szczegółach, mimo to przeszedł  on nasze najśmielsze oczekiwania. Wycieczka po prostu była niepowtarzalna.

Program wyjazdu obejmował przede wszystkim wyprawę w góry, zwiedzanie miasta, ale również  relaks w Termach Bukowina.

Już od samego rana dopisywały nam wyśmienite humory, a i pogoda okazała się dla nas bardzo łaskawa Zakopane powitało nas pięknymi promieniami słońca.

Po dotarciu do urokliwego miejsca Stachonie i zakwaterowaniu udaliśmy się pieszo do Zakopanego. Spacer do Zakopanego był naszym sprawdzianem prze kolejnym dniem.

Następnego dnia w doskonałych humorach wyruszyliśmy na szlak.   Nasza wędrówka rozpoczęła się od trasy do Doliny Kościeliskiej, podczas wędrówki nasza pani przewodnik opowiadała o górach, jaskiniach i historii Tatr. Droga wiodła do schroniska na Hali Ornak, stamtąd powędrowaliśmy nad Smreczyński Staw. Pogoda dopisała, więc widoki były przepiękne. Trasa nie była łatwa, ale dość krótka. Jednak wszystkie trudy zrekompensowały nam wysokogórskie widoki. Zdjęcia, które zrobiliśmy na szlaku na długo pozostaną piękną pamiątką dla każdego z nas.

Trzeciego dnia wyjeżdżając z Zakopanego  zahaczyliśmy o Termy Bukowina gdzie mogliśmy się zrelaksować po trudach poprzedniego dnia i jeszcze raz przed wyjazdem podziwiać panoramę gór.

Zadowoleni, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień wróciliśmy do domu. Trudno bowiem zapomnieć majestatyczny widok Tatr, specyficzną atmosferę Krupówek, smak zakopiańskich oscypków. Poza tym, naszym zdaniem, wycieczka to także, a może przede wszystkim czas na bliższe poznanie, wspólne śniadania, beztroską zabawę i długie, nocne rozmowy…

M. R.

Ilość odsłon: 473

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.