Każda przygoda kiedyś się kończy…

07-04-2022

Za miesiąc jako maturzyści kończymy szkołę średnią. Jest to dla nas czas intensywnej nauki, powolnego żegnania się z młodością, a także nadziei na jak najlepsze zdanie egzaminu dojrzałości. Podczas naszej ostatniej wycieczki postanowiliśmy wspomóc się dodatkowym szczęściem w tej sprawie… Więc udaliśmy się do Krakowa!

Rano wyruszyliśmy pociągiem na dworzec główny w Krakowie, skąd spacerem przeszliśmy na rynek. Tam mieliśmy okazję posłuchać hejnału z Kościoła Mariackiego, zobaczyć piękne Sukiennice i poprosić o wsparcie naszego narodowego wieszcza.

Istnieje lokalny małopolski przesąd, iż maturzyści skacząc na jednej nodze wokół pomnika Adama Mickiewicza mają lepsze perspektywy na maturze. Niektórzy wykonali rytuał rzeczywiście skacząc, inni zwyczajnie obeszli pomnik poety. Niemniej jednak dla przechodniów musiało to wyglądać komicznie! Czy dzięki temu dopisze nam szczęście na egzaminach? Mamy nadzieję, że tak. Naszym następnym punktem wycieczki był Dzwon Zygmunta, który znajduje się na Wawelu. Podobno dotknięcie dzwonu i pomyślenie w ciszy życzenia może je spełnić! Większość z nas na pewno życzyła sobie zdania matury.

Przy okazji odwiedziliśmy również Katedrę Wawelską, prosząc dawnych królów o pomyślność na nadchodzących egzaminach. Następnie nogi poniosły nas na Kazimierz, po drodze zatrzymując się również przy pomniku popularnego smoka. W tej pięknej dzielnicy Krakowa mogliśmy obejrzeć synagogę i przespacerować się uroczymi ulicami miasta.

Wracając na pociąg mijaliśmy krakowskie Planty, które mimo braku liści na drzewach wciąż robiły wrażenie. Wróciliśmy do domu naładowani pozytywną energią oraz, miejmy nadzieję, szczęściem na maturę! Chociaż już niedługo wybrzmi dla nas ostatni dzwonek, każdy z nas ma w sobie pozytywne wspomnienia związane z CKZiU. Poznaliśmy tutaj przyjaciół, a niektórzy nawet znaleźli miłość. Nauczyliśmy się zarówno wykonywać zawód, jak i korzystać z wiedzy ogólnej. Ta ostatnia wycieczka pokazała nam, że przez cztery lata stworzyliśmy niesamowity zespół, który wspiera się do samego końca. Mamy nadzieję, że szkoła dobrze nas zapamięta, tak jak i my zapamiętamy ją.

Życzcie nam powodzenia!

KK

 

Ilość odsłon: 935

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.