Kierunek… Hala Rycerzowa

10-10-2022

czyli jak pojechać na wycieczkę za free.

Jak pojechać na wycieczkę szkolną, np. na Halę Rycerzową, zupełnie za darmo?

Odpowiedź na to ciekawe pytanie znają programiści, automatycy oraz logistycy klas drugich jaworznickiego CKZiU, którzy za sprawą kreatywności Mateusza Hady ( 2bTE ) w taką wyprawę się wybrali. Wszystko zaczęło się dużo wcześniej, w kwietniu klasa Mateusza ( jak i on sam naturalnie ) spędziła trzy fantastyczne dni na wycieczce szkolnej w Kotlinie Kłodzkiej. Wycieczkę zorganizowało biuro podróży Index, które też od kilku już lat prowadzi konkurs na najciekawsze filmiki z wycieczek przez biuro organizowanych. Tym razem zwycięzcą VI już edycji konkursu został Mateusz, którego filmik z wyprawy kłodzkiej spodobał się najbardziej. Nagroda?

Jednodniowa wycieczka na Halę Rycerzową, połączona z paleniem ogniska, konsumpcją kiełbaski z ognia, musztardy stołowej oraz chleba, którego jednak w pewnym momencie zabrakło.

Ale od początku. W środę piątego października rześki poranek przywitał 45-cio osobową grupę wycieczkowiczów, która po dwu godzinach jazdy autobusem znalazła się w maleńkiej Soblówce, skąd w pełnym rynsztunku górskim ruszyła szlakiem w … górę. No i zaczęły się zmagania, a to błoto po kolana, a to strumień wartki nieoczekiwanie przeciął szlak w pół, a to zmęczenie wysiłkiem górskiego podejścia dawało o sobie znać, a to słońce zza chmury wyszło wesołe, co ciepło przyniosło i trzeba było zdejmować warstwy ubrań, by zaraz schować się złośliwie na powrót w chmurach i oto pojawił się wiatr zimny i przenikliwy i znów należało warstwy ubrań nakładać, uf!

W końcu wszystkie te typowe dla wyprawy górskiej przeszkody udało się dzielnym uczestnikom wycieczki szczęśliwie pokonać i oto, po kilku godzinach spacerku pod górkę, grupa znalazła się na wielkiej polanie. Stąd nastąpił heroiczny atak szczytowy i oto cel wyprawy został osiągnięty. Wielka Rycerzowa ( 1226 m ) zdobyta!

Dalej historia jest już po części znana, kiełbaski, ognisko, musztarda i chleb. Potem mozolny marsz w dół, znów zrobiło się cieplej, wyszło kapryśne tego dnia słoneczko, a  październikowa, beskidzka jesień ukazała w pełni swoje najpiękniejsze oblicze. Koniec.

Z reporterskim pozdrowieniem

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 1175

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.