Kolejne zajęcia zawodoznawcze za nami

14-03-2023

W sobotę 11 marca odbyły się kolejne zajęcia zawodoznawcze przygotowane dla uczniów klas ósmych, zainteresowanych kształceniem w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach Filii w Jaworznie. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady rekrutacji i kształcenia w zawodzie. Wprowadzenie przygotowała i poprowadziła pani Teresa Mulka-Łuszcz. Po części wstępnej przyszedł czas na prezentację zwodu w części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej na prezentacji multimedialnej zostały zaprezentowane zagadnienia podstawy programowej, przykładowe prace uczniów, osiągnięcia w konkursach oraz wycieczki. Uczniowie mogli zobaczyć efekty druku przemysłowego na konkretnych przykładach np. druk na kafelkach, koszulkach, opakowaniach itd.

W części praktycznej uczniowie zostali poproszeni o wykonanie plansz na płytach piankowo-kartonowych przyciętych do formatek. Na nich uczestnicy zajęć, za pomocą folii PCV i kalkomanii oraz kalkotekstów wykonali graficzne reprezentacje słowa „wiosna”. Efekty praktycznego działania twórczego możemy zobaczyć w naszej fotogalerii. Prace na nośnikach piankowo-kartonowych zaprezentujemy podczas Dnia Otwartego w CKZiU, na który już dziś zapraszamy.

Cieszymy się, że tylu młodych i kreatywnych ósmoklasistów zainteresowało się kierunkiem technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Wyobraźnia i otwarta postawa twórcza to podstawowe elementy wyróżniające osobowość ucznia, a potem absolwenta tego kierunku.

Opracowanie i poprowadzenie zajęć

pani Sylwia Nowak, pomoc w realizacji pan Tomasz Marzec

 

Ilość odsłon: 403

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.