Kolejny krok w kulturze hiszpańskiej

21-03-2019

Wczoraj tj. 20 marca 2019 roku w ramach trwających DNI KULTURY HISZPAŃSKIEJ w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, młodzież Centrum pod opieką mgr Katarzyny Pelc, mgr Patrycji Stachoń-Pastuchy oraz mgr Elżbiety Pokorskiej spędziła wieczór w kinie Światowid w Katowicach oglądając film w wersji oryginalnej po hiszpańsku „YO LA BUSCO”. W ten sposób młodzież połączyła naukę języka hiszpańskiego poza murami szkoły z poznaniem kulturowej Barcelony.

A oto krótki opis filmu:
30-letni Max (Dani Casellas) dzieli mieszkanie z Emmą (Laia Vidal). Kiedy Emma postanawia się wyprowadzić, Max jest rozczarowany. Pełen wątpliwości i niepokoju czuje potrzebę zmiany. Rozpoczyna poszukiwania nocą, pośród świateł i cieni ulic Barcelony, na których nie brak fascynujących postaci.

Film jest idealnym narzędziem ku poznaniu pewnych zakątków kulturowych, zabytków miast oraz świetną metodą rozwijania umiejętności językowych, zwłaszcza gdy oglądamy go w oryginale.

Młodzież, swoim zachowaniem i zaangażowaniem, pokazała pełną kulturę. Dziękujemy wszystkim za ten mile spędzony wieczór.

Ilość odsłon: 681

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.