Konferencja Kreatywna Technologia

07-12-2019

W dniu 7 grudnia 2019 roku w Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Jaworznie, odbyła się kolejna Konferencja Nowych Technologii. Udział w konferencji był bezpłatny, ale konieczna była wcześniejsza rejestracja, poprzez formularz ON-LINE. Tym razem liczba chętnych, przerosła samych organizatorów i musieli oni wcześniej przerwać zapisy.

Adresatami Konferencji byli uczniowie śląskich, zagłębiowskich oraz małopolskich szkół średnich, a także mieszkańcy oraz kursanci Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych odbywających się w CKZiU w Jaworznie.

Konferencję otwarła pani kierownik Biblioteki pani Barbara Kucharska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrała pani Simona Smugowska, dyrektor CKZiU w Jaworznie, która przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły i zapoznała słuchaczy z możliwościami zdobywania bezpłatnych, a zarazem atrakcyjnych kursów zawodowych na terenie miasta Jaworzna.

Pierwszym prelegentem był absolwent Zespołu Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich (słynny youtuber) – Tomasz Błaszczyk, który opowiadał o swojej pasji tworzenia gier 3D oraz zaprosił zainteresowanych do udziału w cyklicznych warsztatach z programowania gier.

Następnie o możliwościach i współczesnych trendach bezzałogowych maszyn latających opowiedział pan Robert Stangrecki – długoletni wykładowca, a zarazem pasjonat, pracownik Pałacu Młodzieży w Katowicach, twórca pracowni modelarskiej w której młodzi ludzie uczą się konstruować własne drony.

Po krótkiej przerwie głos zabrał pan Artur Mirocha, pracownik CKZiU, który przedstawił w jaki sposób dzisiaj programuje się sterowniki PLC, a co za tym idzie dokonuje się automatyzacji procesów produkcyjnych wraz z systemami zdalnego zarządzania i wizualizacji.

Kolejnym prelegentem był pan Sławomir Smugowski – Prezes Górnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI), który przedstawił współczesne trendy CYBERBEZPIECZEŃSTWA oraz przedstawił możliwości certyfikacji w tym kierunku na poszczególnych poziomach.

Na koniec każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie udziału w konferencji i panel dyskusyjny z wykładowcami. Jak zwykle zainteresowanie było duże, odpowiedzieliśmy na większość pytań, a namiastkę ciekawości, każdy uczestnik zaniósł do domu.

W nowym roku kolejny event – zapraszamy już dziś do zobaczenia fotorelacji z imprezy i do zobaczenia w Nowym roku.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji oraz przebiegu całej imprezy

źródło

https://www.facebook.com/kreatywnatechnologia/

Ilość odsłon: 531

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.