Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

16-12-2016

Dnia 8 grudnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się 9 już edycja  Konkursu Wiedzy o HIV i AIDS. Pomysłodawcą i organizatorem było Technikum Nr 5 a uczestniczyli w nim uczniowie jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu tematyki związanej z HIV i AIDS oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. W konkursie wzięło udział 5 szkół II LO, III LO, ZSP Nr 3, Technikum Nr 5 oraz Technikum Energetyczne. Organizatorami konkursu były pedagog szkolny – Anna Żurowska oraz Marta Jasińska-Kumór – nauczycielka biologii i chemii. Patronat objął Zespół Lecznictwa Otwartego w Jaworznie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania zawarte w teście a także oceniane były prace plastyczne (w formie ulotki) na temat profilaktyki  HIV/AIDS.

W skład komisji konkursowej weszli: przedstawicielki ZLO – pani Regina Naftyńska oraz pani Sabina Grotnik a także przedstawicielka Urzędu Miejskiego (Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych) – pani Urszula Rokicka.

Konkurs zakończył się zwycięstwem Kingi Stocerz z III LO, II miejsce zajął Sebastian Stojek z Technikum Energetycznego  a III –  Kamila Kuryło  z ZSP Nr 3.

Fundatorami nagród były jaworznickie firmy: PUH Szkolenia i Bezpieczeństwo oraz Morigal. Każdy uczestnik konkursu otrzymał też firmowe upominki od Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować uczniom i opiekunom za udział i wysoki poziom, a wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród.

[M.J.K. i A.Ż.]

Ilość odsłon: 1890

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.