Kraków oczami maturzystów

21-04-2024

W dniu 5 kwietnia maturzyści z klasy VdT6 wybrali się pociągiem do Krakowa. Swoją przygodę rozpoczęli od spaceru po urokliwym krakowskim Zakrzówku nad wodą oraz okolicach Skałek Twardowskiego w otoczeniu zieleni.

Bardzo emocjonującym przeżyciem empirycznym okazała się wizyta w WOMAI, miejscu gdzie można poznać świat z perspektywy osoby niewidomej. Zaangażowani niewidomi przewodnicy w ciekawy sposób przeprowadzili grupę przez swój świat: zrobienie zakupów na targu, codzienna aktywność w kuchni – tam możesz doświadczyć namiastkę tego bycia w całkowitej ciemności, a także dowiedzieć się, czym odróżnia się smartphone, jak również jak wielkim przyjacielem osoby niewidomej jest jej  pies przewodnik itd.  Miejsce zdecydowanie „chwyta ze serce” i jest warte odwiedzenia.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie każdy w uczestników przygotował sobie swój własny wypiek, który potem mógł skonsumować, poznając jednocześnie historię tego krakowskiego specjału.

Obowiązkowym elementem wycieczki  był Dzwon Zygmunta, którego dotknięcie – wsparte okrążeniami wokół pomnika Adama Mickiewicza ma przynieść maturzystom  pomyślność i sukces w trakcie egzaminów maturalnych. 

Ponieważ pogoda sprzyjała wszystkim aktywnościom dzień ten można zaliczyć do udanych.

J.M.-G.

Ilość odsłon: 364

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.