Logistycy i górnicy na uroczystych obchodach Dni Campus France w Katowicach

08-12-2016

Dnia 06 grudnia 2016 roku, uczniowie klas 2a, 3a, 3b oraz 4a, uczący się języka francuskiego, pod opieką mgr Katarzyny Pelc, mgr Olgi Jamrozik i mgr Justyny Gajewskiej, uczestniczyli w wydarzeniach związanych z promowaniem nauki języka. Wydarzenie to miało miejsce w Katowicach na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Przed wejściem na salę wszystkim uczestnikom rozdano karty pracy z pytaniami dotyczącymi agencji, które zajmują się promocją języka, uczelni wyższych, uczelni zagranicznych, firm z kapitałem francuskim itp. Po uroczystym przywitaniu i otwarciu dni Campus France przedstawiono ofertę studiów we Francji, ofertę stypendialną rządu francuskiego oraz zaprezentowano portal „France Alumni Pologne”. W dalszej części spotkania przedstawiono oferty edukacyjne Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, Alliance Française w Katowicach oraz Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego i Akademickiego Centrum Sukcesu. Pod koniec przedstawiono oferty pracy firm francuskich z regionu Śląska.

W trakcie trwania prezentacji oraz wykładów, uczniowie sumiennie wypełniali karty pracy otrzymane na początku spotkania, po czym wrzucili je do urny. Po 30-minutowej przerwie nastąpiło losowanie nagród. Z Technikum nr 6 dwie osoby otrzymały nagrody, a są to Wioletta Bochenek z klasy 2 a, która otrzymała voucher z 20% zniżką na kurs języka francuskiego w Alliance Française, natomiast Natalia Krynicka z klasy 3a otrzymała prezent rzeczowy oraz gadżety – gratulujemy.

Uczniowie wynieśli wiele ciekawych informacji z warsztatów, przede wszystkim dotyczących podjęcia pracy w firmach francuskich.

Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w obchodach Dni Campus France – to pokazało wszystkim, że nauka języków obcych, nawet francuskiego, jest bardzo istotna dla dalszego rozwoju człowieka w dzisiejszym świecie.

KP

Ilość odsłon: 1126

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.