Maturzyści w Akademii Górniczo – Hutniczej

25-01-2018

W dniu 23 stycznia maturzyści klas górniczych i elektrycy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie dzięki sponsorowi „TAURON Wydobycie S.A.” zwiedzali Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Pobyt w AGH rozpoczęliśmy w jednej z sal wykładowych, gdzie przywitał nas Prodziekan Wydziału dr hab. inż. Marek Borowski, profesor nadzwyczajny.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy dwóch krótkich wykładów na temat historii uczelni oraz zagadnień związanych z oczyszczaniem wód z metali ciężkich. Po wykładach zwiedzaliśmy laboratoria: wytrzymałościowe, hydrologii, wentylacji i klimatyzacji, budowlane i przeróbki surowców.

Spotkaliśmy się z przedstawicielami kół naukowych: „Filar” , „Skalnik” i „Detonator”. Miłym przerywnikiem w zwiedzaniu AGH był studencki lunch w stołówce „Tawo”. Nasza sympatyczna opiekunka, p. Natalia z dużym zaangażowaniem oprowadzała nas po tych wszystkich ciekawych miejscach i udzielała odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące zarówno wydziału, uczelni jak i samego życia studenckiego. Na zakończenie pobytu udaliśmy się do najstarszego budynku uczelni „A0” gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Niektórzy maturzyści już w drodze powrotnej do Jaworzna, myśleli o swojej przyszłości wiążąc ją ze studiami na AGH.

JK

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”193″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”180″ thumbnail_height=”140″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”30″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/rotsu81/domains/ckziu.jaworzno.pl/public_html/wordpress/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Ilość odsłon: 2092

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.