Medalowa sobota

05-06-2019

W ubiegłą sobotę (25.05.2019r.) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Bielsku-Białej. Dominik Kosiór z 1ATE w pierwszej kolejności wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą z wynikiem 14,70m, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy w tej konkurencji. Następnie w konkursie rzutu dyskiem pokonał dotychczasowego faworyta i jednocześnie zdobył Mistrzostwo Śląska z rezultatem 49,21m. Ten wynik także jest jego nowym rekordem życiowym i daje mu aktualnie 5. Miejsce w Polsce w kategorii Junior Młodszy. Natomiast Patryk Gorski z 3CTE wywalczył również srebrny medal w pchnięciu kulą z wynikiem 11,64m oraz medal brązowy w rzucie dyskiem z nową „życiówką”- 36,95m. W sobotę wystartowała również nasza tegoroczna absolwentka Karolina Smalcerz, która zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem uzyskując rezultat 35,64m, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Startowała też w pchnięciu kulą i także zdobyła srebrny medal osiągając wynik 8,52m.