Migawki z lekcji – lekcje projektowania graficznego

05-05-2021

Lekcje projektowania graficznego na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Na lekcjach projektowania graficznego nasi uczniowie wykonują wiele ćwiczeń. Jedne mogą być zadaniem na kreatywność, inne na wykonanie poleceń według tzw. klucza. Tematy lekcji mają przybliżyć zasady dobrania właściwej typografii, poprawnego składu i łamania tekstu, kompozycji tekstu i grafiki oraz wielu kwestii technicznych. Chcemy przecież aby projekt, który dobrze wygląda na monitorze równie robrze został wydrukowany.

Przedstawiamy dwa wybrane tematy zrealizowane na lekcjach pana Wojciecha Haloty.

Temat pierwszy– „Projektowanie publikacji oraz przygotowanie materiałów cyfrowych”

Zadaniem uczniów było dobrać odpowiedni krój pisma do zdjęć, wykadrować zdjęcia i stworzyć layout (makietę, szablon) plakatu lub okładki. Elementy graficzne i tekst został umieszczony na arkuszu autorskim.

Temat drugi – „Kolorowanki”

Ten, zdawałoby się banalny temat przedstawiony został uczniom w celu przygotowania go do właściwego rozumienia zależności barw i ich wzajemnego oddziaływania. Pierwszym etapem było wybranie koloru bazowego (głównego) z koła Adobe Color. Posługując się regułą Triady należało dobrać kolejne barwy. Ponieważ każdy ma inną wrażliwość na barwę i ma też swój ulubiony kolor, to prace zostały bardzo różnie wypełnione. Jak widać ćwiczenie rewelacyjne nie tylko dla maluchów. Antystresik? – możesz spróbować „pobawić się” z nami.

Zobacz efekty ćwiczeń.

SN

Ilość odsłon: 1398

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.