Migawki z lekcji projektowania i tworzenia przekazu reklamowego

25-10-2021

Adobe Photoshop jest rozbudowanym programem, udostępniającym mnóstwo narzędzi, filtrów i opcji. W pełni zasłużył na opinię kultowego. Korzystają z niego najlepsi, najsłynniejsi i najbardziej kreatywni artyści. Podstawowych funkcji Photoshopa również uczą się uczniowie pierwszej klasy technikum reklamy.

Na lekcjach projektowania i tworzenia przekazu reklamowego uczymy się, jak najefektywniej posługiwać się paletami i narzędziami malarskimi. Poznajemy tajemnicę trybów mieszania filtrów i efektów, techniki korekcji barwnej i tonalnej. Dowiadujemy się o pracy na warstwach oraz jak efektywnie zredukować szumy.

Nie sposób opanować wszystkich funkcji i narzędzi programu na kilku lekcjach, ale dzięki systematycznym ćwiczeniom, praca z Photoshopem staje się efektywniejsza i o wiele bardziej satysfakcjonująca. Przed nami jeszcze sporo pracy zanim nauczymy się do czego służą maski, kanały i jak w praktyce zastosować rozmycie lub wyostrzanie obrazu, czym jest retusz i modyfikacja fotografii. Tworzenie pierwszych projektów graficznych nie jest proste, ale już po kilku lekcjach grafiki uczniowie klasy 1bT5 mogą pochwalić się pierwszymi efektami pracy.

Ilona W.K.

Ilość odsłon: 835

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.