Młode lisy, czyli kto…?

06-12-2016

Kiedy mijamy ich w szkolnych korytarzach ubranych w jeansy, bluzy i T-shirty, nie wyróżniają się niczym szczególnym wśród innych uczniów CKZiU. Dopiero widząc ich na terenie kopalni w kaskach i z zapalonymi lampkami górniczymi mogliśmy odczuć, do jak odpowiedzialnej i potrzebnej pracy przygotowują się nasi przyszli technicy górnictwa podziemnego.

W miniony wtorek, przeddzień Barbórki, to oni byli najważniejsi. Uczniowie najstarszych klas górniczych dostąpili zaszczytu przyjęcia w poczet braci górniczej. Niezwykle oryginalny rytuał skoku przez skórę i pasowania w asyście lisa majora oraz starej strzechy stworzył niecodzienny spektakl, którego świadkami byli wielce szanowni goście z zakładu patronackiego Tauron Wydobycie S.A., Z.G. Sobieski S.A., przedstawiciele pracowniczych związków zawodowych, dyrekcji i kadry kierowniczej CKZiU, grona pedagogicznego i uczniów klas wszystkich kierunków kształcenia wraz zaproszonymi rodzicami.

Po zakończeniu części oficjalnej ze śpiewem i przy dźwiękach orkiestry górniczej przenieśliśmy się do Karczmy Bigos, gdzie dopisywał humor i dobra zabawa. Program artystyczny przygotowany przez uczniów Technikum nr 6 pod kierownictwem wychowawców, pedagoga i instruktorów dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy.

BB

Ilość odsłon: 1897

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.