Młode Wilki z CKZiU!

26-05-2023

Zwolnionych mogliście już poznać w zeszłym roku. Jest to olimpiada wspierająca pomysły młodych, którzy tworzą własne projekty społeczne. Dzięki olimpiadzie mogliśmy się rozwinąć oraz otrzymać międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami Projekt Management Principles, który pomaga w rekrutacji na studia i jest mile widziany przez pracodawców.

W piątek 21.04. 2023 miał miejsce finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w którym mieliśmy przyjemność wziąć udział. W ramach olimpiady stworzyliśmy 3 niesamowite kampanie społeczne. Jakie? Pewnie je już znacie, ponieważ można było o nich usłyszeć w radiach, czy zobaczyć w gazetach, kanałach na YouTube, ale też na prelekcjach w szkołach. W ramach  naszych projektów Poza Kanonem, Brain Maze, Busafe przeprowadzono: warsztaty z wizażu, prelekcje z Amazonkami, prelekcje z profesorem neurodydaktyki, prelekcje z psychologiem. Oprócz tworzenia kampanii, musieliśmy przejść cztery etapy w ramach Zwolnionych: inicjację, planowanie, realizację i zakończenie. Na każdym etapie czekał na nas przewodnik, quiz i formularz. Teraz trochę przybliżymy Wam jak to dokładnie wyglądało. Na etapie inicjacji musieliśmy wymyślić cel projektu, nazwę i logo. Celem Poza Kanonem było pokazanie jak ważne jest zaakceptowanie siebie. Brain Maze podjęło się tematyki emocjonalnej. Busafe postanowili pokazać jak ważna jest kultura osobista w autobusach. Na kolejnym etapie planowania musieliśmy stworzyć strategię co należy i kiedy wykonać. Zaplanowaliśmy wiele akcji wywiady, prelekcje oraz webinary. Kolejnym szczeblem olimpiady była realizacja, tu musieliśmy wykonać wszystkie zaplanowane akcje, był to szalony okres, ale na pewno pełen satysfakcji. Później było to, na co każdy z nas czekał, czyli podsumowanie projektu na zakończeniu. Określaliśmy tam do, ilu beneficjentów dotarliśmy, co chcielibyśmy zmienić oraz to czego się nauczyliśmy. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim instytucjom, firmom i osobom, które wsparły nasze projektowe działania. Dziękujemy naszej Pani dyrektor Simonie Smugowskiej, opiekunce projektów Pani Annie Kosobudzkiej oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w projekty. Szczególnie chcemy podziękować naszym partnerom: Pani Marzenie Annie Grochowskiej- Neurony do roboty, Panu Jarosławowi Łojewskiemu – Fundacja Dobra Porażka, Profesorowi Uniwersytetu Śląskiego Panu Markowi Kaczmarzykowi, Pani Magdalenie Zyburze, Healio, Pani Martynie Długosz,  Jaworznickiemu Stowarzyszeniowi Amazonek, Pani Barbarze Gedłek – niezależnej dyrektor sprzedaży Mary Kay, Pani Ewelinie Jagielskiej – Niebo w Mieście, Piotrowi Czarnocie – Życie Kołem się toczy, Pani Gabrieli Głodek – GabiMed, PKM Jaworzno, Pani dyrektor Natalii Kamińskiej SP 11 i Panu dyrektorowi Zbigniewowi Bluj SP 3. Partnerom Medialnym: Dana Fundation, Przełom, Jaw.pl, Wyborcza Katowice, Puls Jaworzno, dlaciebietv, Radio Gdańsk. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców CKZiU Jaworzno, za sfinansowanie przejazdu na Wielki Finał w Warszawie.

Dzięki projektowi pozyskaliśmy cenną wiedzę i umiejętności. Poznaliśmy czym jest strach przed deadlinami i zrozumieliśmy jak kluczowa jest praca w grupie. Oprócz kompetencji zawodowych, zrozumieliśmy również i wysłuchaliśmy opinii naszych rówieśników, pojęliśmy, że nie tylko my borykamy się z problemami i zrozumieliśmy, że jeśli chcemy, żeby świat był lepszy musimy podjąć działania. Jesteśmy z siebie dumni i dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie! 

Anna Bień w imieniu Brain Maze, Poza Kanonem, Busafe.

 

Ilość odsłon: 485

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.