Mój pomysł na biznes

04-11-2021

Masz pomysł na biznes? Weź udział w konkursie Jaworznickiej Izby Gospodarczej!

Jaworznicka Izba Gospodarcza w ramach projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno – Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm. ” ogłasza po raz kolejny konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Mój pomysł na biznes”. Konkurs ma na celu promowanie przedsiębiorczości w grupie osób młodych, które w przyszłych latach będą stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie.

Pierwszy etap to przyjmowanie prac w formie prezentacji- technika dowolna, np. ppt, pdf, jpeg, mp4. Prezentacje powinny zawierać: przedstawienie sylwetki osoby zgłaszającej oraz koncepcję swojego pomysłu na biznes. W pracy powinny się znaleźć inspiracje do stworzenia tego projektu, skrócony opis modelu biznesowego oraz mocne i słabe strony pomysłu.

Termin składania prac upływa 27 października 2021. Zgłoszenia należy kierować na maila biuro@jig.jaw.pl, z prezentacją w załączniku lub linkiem do prezentacji online lub link do wetransfer.

Jury konkursowe wybierze najciekawsze prace i zaprosi w drugim etapie ich autorów do siedziby JIG, gdzie będzie okazja indywidualnie przedstawić swój pomysł i odpowiedzieć na dodatkowe pytania. (spotkanie może odbyć się również internetowo przez platformę Teams lub Zoom). Jury będzie pytać również o osobę Jerzego Zamarlika wieloletniego prezesa JIG, którego imię nosi ta nagroda.

Nagrody

Dla autora najlepszego pomysłu przeznaczona jest nagroda w postaci vouchera na sprzęt elektroniczny o wartości 1000 zł. Jury może przyznać dodatkowe nagrody dla miejsca drugiego i trzeciego oraz nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów.

Laureaci będą mieli możliwość przedstawienia swojej prezentacji podczas gali finałowej Przedsiębiorczego Jaworzna w dniu 19 listopada. Gala odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w formie tradycyjnej oraz w formie transmisji internetowej.

Projekt „Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm ” jest współfinansowany ze środków Województwa Śląskiego.

Patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Jaworzna.

Zachęcam do udziału w konkursie i przypominam, że w ubiegłym roku I miejsce należało do ucznia CKZiU (https://www.ckziu.jaworzno.pl/wywiad-z-igorem-szuba-z-klasy-2dte/).

Doradca zawodowy

Ilość odsłon: 356

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.