O informatyce i grafice – kolejna odsłona zajęć zawodoznawczych

03-12-2017

W środę na zajęcia zawodoznawcze licznie przybyli uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej  nr  17 w Jaworznie, którzy realizują innowację matematyczno-informatyczną.

W ramach zaproponowanych zajęć uczniowie uczestniczyli w programowaniu gier komputerowych, mogli przekonać się, co potrafi haker, poznać, jak zakładać sieci komputerowe. Dodatkowo ci, dla których bliższe niż programowanie i techniczne informatyczne zagadnienia są programy graficzne i ich użytkowanie, mogli przećwiczyć się w tworzeniu animacji we Flash’u oraz w animacji poklatkowej.

Animacja poklatkowa jest fantastyczną przygodą z filmem, który może być realizowany poprzez różnorodne media – materiały plastyczne (plastelina, glina, papier, kredki farby itd.), formy natury i obiekty stworzone przez człowieka.

Pracę nad animacją poklatkową uczniowie gimnazjum rozpoczęli od oglądania i komentarzy przykładowych animacji – prac uczniów i nominowanego do Oskara w 2010 r. filmu animowanego „Sekret księgi z Kells”.   Kolejnym etapem było poznanie struktury filmu – od scenariusza do storyboardu (scenopisu), od klatek kluczowych, sekwencji kamery, dźwięku i innych elementów do zaskakującego zakończenia. Nasi goście zaprezentowali własną koncepcję filmu pt. „Zagubiony plecak” i rozpoczęli prace nad storyboardem.

Wszystkie zaproponowane zajęcia podsumowali słowami: „Zawodowo-odlotowo”, które doskonale oddają to, jak były one dla nich interesujące.

Różne rodzaje animacji, zabawa obrazem, przekształcanie fotografii,  tworzenie szeroko pojętego przekazu medialnego to zajęcia typowe dla technika cyfrowej grafiki oraz technika fotografii i multimediów. Ten ostatni kierunek będzie otwierany w CKZiU od września przyszłego roku szkolnego.

Dziękujemy gimnazjalistom i zapraszamy w szeregi uczniów naszego Centrum.

T. Mulka, S. Nowak

Ilość odsłon: 1264

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.