O tym, jak ku zaskoczeniu i uciesze wszystkich ćwiczyliśmy ciało i umysł

17-05-2017

Drugi Dzień Otwarty  w CKZiU w Jaworznie został ustalony na 10 maja i odbył się  pod hasłem „Ćwicz ciało i umysł”.  Był to dzień dla gimnazjalistów i uczniów Centrum  inny niż zwykle, przede wszystkim za sprawą wielu atrakcji. Jak powiedział jeden z  gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1, Jacek: „Przyjechałem obejrzeć szkołę, sale, a tu niespodzianka! Na początku trampoliny, potem łucznictwo i gra drużynowa w piłkę nożną, potem konkurs o transplantacji i pokaz straży pożarnej. Byłem bardzo zaskoczony, nie nastawiałem się na żadne atrakcje”.  Rzeczywiście dla naszych gości, jak i dla naszych uczniów, przygotowano ćwiczenia na trampolinie, które prowadziła instruktorka Via Sport, pani Agnieszka Tosza- Czak. Jumping fitness, to skuteczny i przyjemny sposób nie tylko na utratę zbędnych kilogramów, ale także dobry sposób na wspólną zabawę. Zabawa ta towarzyszyła nam nie tylko podczas jumpingu fitness, ale również podczas planszowych gier edukacyjnych, które udostępniła nam po raz kolejny na szkolne rozgrywki  firma Morigal.  W końcu mieliśmy ćwiczyć nie tylko ciało, ale i umysł. A dla ciała i ducha był kącik zdrowych przekąsek- owoce, warzywa, woda i jogurty. Nic, tylko zdrowo się odżywiać… Po posileniu się, wszak to w zdrowym ciele zdrowy duch mieszka, ruszyliśmy sprostać kolejnym wyzwaniom. Zapaleni piłkarze z gimnazjów mogli się zmierzyć w ramach  „Mundialu Gimnazjalnego o Puchar Dyrektora CKZiU”. Jedną z nagród dla zwycięskiej drużyny był mecz z nauczycielami naszego Centrum. Ale to nie wszystko. Zawsze dobrze wiedzieć, w jakim kierunku się idzie i do jakiego celu zmierza. O celności  własnych oczu i wprawności ręki przekonali się ci, którzy uczestniczyli w turnieju łuczniczym. Odpowiednio punktowane trafienie w tarczę okazało się nie lada wyzwaniem, jednak nasi goście i uczniowie nie poddawali się i próbowali do skutku.

Oprowadzani po szkole gimnazjaliści zwykle docierali do celu, by zobaczyć sale lekcyjne i wyposażenie, chociaż nie powspinali się za wysoko, bo drugie piętro budynku pozostało niezdobyte, mimo że czekały tam na nich kolejne atrakcje. Przybyli uczniowie mogli także dopytać o interesujące ich szczegóły dotyczące zawodów. Uczestnik  dnia otwartego z jednego z chrzanowskich gimnazjów powiedział, że wiele zobaczył i został wyjątkowo dobrze potraktowany, że: ” Szkoła to ludzie, a tu na wejściu dwóch wspaniałych: Dominika i Marcin, którzy od początku do końca dotrzymywali nam towarzystwa i opowiadali o szkole, nauczycielach…”.

Skoro szkoły z sercem, ich uczniowie z sercem, to jak tu o sercu i innych organach potrzebnych każdemu nie powiedzieć. Uczniowie Centrum w ramach kampanii „Transplantacja-drugie życie” przeprowadzali wywiady z mieszkańcami Jaworzna, aby sprawdzić ich stopień wiedzy na temat transplantologii  oraz zrozumienia potrzeb z nią związanych i wspólnie z nauczycielami przygotowali konkurs, na który trafiło wielu gimnazjalistów i uczniów naszych szkół. Jego celem było propagowanie wiedzy o transplantologii, aby uświadomić, że przekazanie narządów do przeszczepu może uratować innym ludziom życie. Ratowanie ludzkiego życia z pokazem zajęć z udzielania pierwszej pomocy i pokazem akcji ratowniczej straży pożarnej były kolejnymi punktami programu II Dnia Otwartego CKZiU. Uczniowie wcielali się w role poszkodowanych i osób udzielających pomocy, ucząc się w praktyce, jak poprawnie zachować się w takiej sytuacji i w jaki sposób pomóc,  jak zadbać o to, by nasze ciało pozostało sprawne lub szybko do sprawności wróciło.

Tak więc ciało i umysł, bo w zdrowym ciele, zdrowy duch, wymagają szczególnej troski i harmonijnego rozwoju. W swojej ofercie edukacyjnej gwarantujemy jedno i drugie. Dlatego zapraszamy do naszych szkół młodzież, która ceni sobie dobrą edukację i dobrą zabawę w gronie przyjaznych osób. A podsumowaniem tego niech będą słowa Kasi z Gimnazjum nr 5, która  powiedziała:  „To było naprawdę udane wyjście-i szkoła super!” Natomiast z relacji uczniów klas: 1 a T5, 1a T6 i   1a TE, którzy oprowadzali potencjalnych kandydatów,  można wywnioskować , że wielu z gimnazjalistów, którzy odwiedzili nas w tym dniu, to nasi koledzy z podstawówki, czy podwórka…i zawitają w nasze progi-nie tylko ze względu na ofertę kierunków kształcenia, ale także ze względu na znajomości czy przyjaźnie z naszymi uczniami”. Będą z nami ćwiczyć ciało i umysł!

Ilość odsłon: 2038

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.