Od reportażu do pełnego metrażu

25-01-2018

W auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie we czwartek 25 stycznia o godzinie 11.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas graficznych, informatycznych i uczących się w zawodzie technik organizacji reklamy z nietuzinkowym gościem – panem Jarosławem Cybą. Spotkanie pod hasłem: OD REPORTAŻU DO PEŁNEGO METRAŻU ma przybliżyć uczniom tematykę szeroko pojętego filmu. O filmie można rozmawiać, ale filmy można też tworzyć samemu. Swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie podzieli się członek kabaretu DNO- formacji innej niż wszystkie, od zawsze oddanej jednej idei – jak mówi: ”nieprzeciętna ilość gadżetów i rekwizytów, dużo muzyki i ma być dynamicznie…” oraz autor znanej filmowej parodii fantasy „The Lord of the Stars. W pogoni za sławą”.

Jak zrobić film, wykonać samodzielnie rekwizyty, dobrać ścieżkę dźwiękową i zmontować film? Tego można będzie dowiedzieć się, by spróbować samodzielnie tworzyć filmy w zawiązującym się Szkolnym Kole Filmowym. Można będzie też pracować pod kierunkiem pana Jarka Cyby, który na pierwszym spotkaniu pokaże urywki swoich filmów, niektóre rekwizyty, elementy scenografii i odpowie na pytania uczestników.

Sam kabaret reprezentuje jeden nurt, niepowtarzalny, własny, uprawia zawodowo „recykling artystyczny”, wykorzystuje różne przedmioty, które mogłyby znaleźć się na śmietniku, nadając im drugie życie. Filmy natomiast to typowy pastisz, do którego zdjęcia trwały aż 10 lat, posiadający wszelkie elementy niezbędne do powstania superprodukcji, w tym amerykańską flagę. Znajdziemy w nim nie tylko nawiązania do znanych scen i motywów z wielu kultowych filmów i wiele absurdalnego poczucie humoru, ale także znamienite postaci literatury i filmu, m.in.: Gandalfa, Golluma, Wiedźmina, Conana, Shreka i Don Kichota.

Zapraszamy!

TMŁ

Ilość odsłon: 720

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.