Odkrywamy tajemnice Krakowa

16-12-2022

Dnia 7 grudnia 2022 roku klasa 3aT6 wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pod opieką wychowawcy pana Piotra Zelka oraz pani Mirosławy Rachwalik uczniowie zwiedzali miasto, które kryje w sobie wiele ciekawych miejsc.

Pierwszym punktem wycieczki był Barbakan, czyli jedna z najstarszych budowli obronnych Krakowa. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika (w tej roli niezawodna pani Mirosława) o historii tego miejsca i jego znaczeniu dla miasta.

Kolejnym punktem był Wawel, czyli siedziba królów polskich, a obecnie ważne miejsce historyczne i kulturalne. Nie mogło też zabraknąć wizyty przy słynnym smoku wawelskim.

Po zwiedzaniu Wawelu uczniowie udali się na jarmark świąteczny, gdzie mogli zakupić ozdoby choinkowe oraz tradycyjne polskie przysmaki. Następnie spacerowali po rynku, sercu Krakowa i jednym z najpiękniejszych miejsc w mieście.

I tak oto nasza wycieczka dobiegła końca. Nie popsuła jej nawet pogoda, która tego dnia była wyjątkowo kapryśna z opadami deszczu połączonymi z podmuchami wiatru.

PZ

Ilość odsłon: 528

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.