Ogólnopolski Tydzień Kariery

23-10-2023

Hasło „Talent i praca – to się opłaca” towarzyszyło nam podczas tegorocznej edycji OTK. W dniach od 16 do 20 października w CKZIU odbywały się warsztaty, prelekcje oraz turnieje dla młodzieży. Tradycją naszej szkoły ściśle związaną z OTK jest coroczny pokaz talentów uczniów. Tak więc i w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć wszechstronnie utalentowaną młodzież, która z dumą prezentowała swoje pasje, mocne strony i zdolności. Dla oglądających pokaz był okazją do rozmowy na temat zalet i plusów posiadania oraz rozwijania swoich talentów. Dostarczył też nieco inspiracji, wiedzy, a także zabawy dla całej społeczności szkolnej.

Doradcy zawodowi przygotowali także warsztaty i prelekcje o tematyce związanej z talentami. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co w obecnych czasach kryje się pod pojęciem talentu – m.in. mocne strony, zdolności i umiejętności. Zajęcia były okazją do zastanowienia się nad planowaniem własnej kariery w oparciu o posiadane zasoby. Uczniowie próbowali także odpowiedzieć na pytanie jakich talentów wymagają pracodawcy od młodych pracowników i czy miejsce pracy może być gruntem do rozwijania talentów. Dla uczniów chcących sprawdzić własny potencjał doradcy przeprowadzali test talentów – uczniowie przekonali się, że czasem talent wymaga odkrycia i treningu.

Na terenie CKZIU odbyły się także turnieje „Dopasuj talent do zawodu”, „Znawcy talentów”, „Scrabble potyczki słowne”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ciekawostek związanych z zawodami i kwalifikacjami, w których kształci się młodzież naszej szkoły. Turnieje dostarczyły wielu emocji, a każdy uczestnik został nagrodzony dawką wiedzy o swojej szkole.

Ogólnopolski Tydzień Kariery jest realizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jest objęty patronatami Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W Jaworznie wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna i zrealizowane przy współpracy z Jaworznickim Forum Doradztwa Zawodowego.

MW

Fot. Amelia Koziarz

Ilość odsłon: 475

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.