Ostatni dzwonek …

26-06-2018

Ostatni dzwonek roku szkolnego 2017/2018 rozbrzmiewa we wszystkich trzech szkołach CKZiU swoim charakterystycznym dysonansem. Tak oto skończył się kolejny etap w znojnym procesie zdobywania wiedzy. Niemniej szkoła w piątkowe przedpołudnie 22 czerwca nie przypomina ponurej gombrowiczowskiej budy, ale raczej  wszędzie czuje się radość, lekkość i słońce. Nie ma się w  końcu co dziwić, w poniedziałek zaczynają się upragnione wakacje.

Zanim jednak do tego dojdzie, w szkolnej sali gimnastycznej jak co roku ma miejsce akademia, tym razem przygotowana przez trzy pierwsze klasy, tj. IbT5,IcT5 i Ia T6, szczęśliwie niepozostawione bez nieocenionego wsparcia ze strony Szkolnej Rady Uczniowskiej i jej niezmordowanych opiekunów.

Wśród zaproszonych gości przedstawiciele zakładów patronackich,  czyli Tauronu Wydobycie S.A oraz Tauronu Wytwarzanie S.A., przedstawiciele Rady Rodziców oraz naturalnie nauczyciele i młodzież jaworznickiego CKZiU . 

Akademia  ma dwie części. W pierwszej, oficjalnej, swoje wystąpienie ma dyrektor szkoły p. Simona Smugowska, w którym z radością informuje zebranych o rozlicznych sukcesach mijającego roku. Beczkę miodu mąci jednak kropla dziegciu, bo przecież nie wszyscy dziś mają powody do świętowania, o czym ze smutkiem w głosie mówi p. dyrektor. Niemniej smutki odłóżmy na bok, bo oto czas na rozliczne nagrody dla najlepszych, a tych w tym roku bez liku. Są zatem nagrody  dla uczniów, którzy kończą rok z wyróżnieniem, są nagrody SRU oraz nagrody zakładów patronackich.

Wreszcie czas na część drugą akademii, gra muzyka, konferansjerzy wskakują w wakacyjne ciuszki i mamy odrobinę rozrywki. Na początek  humorystyczna scenka biblioteczna w interpretacji uczniów klasy Ic T5,  a chwilę potem teatrzyk klasy Ia T6 odgrywa ciekawą formalnie scenkę dydaktyczno – rodzajową pt.  „Ostatni dzień roku szkolnego”.

I to by było na tyle, kończy się akademia, kończy się kolejny rok szkolny, jeszcze tylko rozdanie świadectw, jeszcze życzenia fajnego acz bezpiecznego wypoczynku i  wreszcie rozentuzjazmowana młodzież jaworznickiego CKZiU rozpoczyna letnie wakacje.

Janusz Papaj

Ilość odsłon: 2163

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.