Parada w Cork z okazji Św. Patryka

22-03-2017

W dniu 17.03.2017 stażyści z Irlandii (uczniowie 3acTE i 3cTE) wraz z opiekunami i P. Dyrektor Simona Smugowską uczestniczyli w Cork w paradzie organizowanej z okazji dnia Św. Patryka. Pomimo chłodnej i wietrznej pogody w paradzie uczestniczyły tłumy ludzi.

Kim był św. Patryk?

Święty Patryk to jeden z najlepiej rozpoznawalnych świętych na świecie. Urodził się najprawdopodobniej w 385 roku w Brytanii. W wieku 16 lat został i przetransportowany do Irlandii, gdzie jako niewolnik wypasał owce.

Zgodnie z legendą, w tym czasie został natchniony przez Boga i dzięki jego pomocy zbiegł z wyspy w wieku 20 lat. Wtedy też dostał przekaz od Boga, by nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo.

Rozpoczął studia teologiczne, a następnie jako biskup powrócił do Irlandii z misją. Działalność misyjną prowadził przez 40 lat, uczynił wiele cudów, które pomagały w nawracaniu Irlandczyków. Praca świętego Patryka doprowadziła do chrystianizacji środkowej, zachodniej i północnej części wyspy oraz wprowadziła zorganizowaną formę działalności kościelnej.

Ilość odsłon: 1195

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.