„Pasja, profesja, powołanie”

27-10-2019

Kiedy wiesz, czego chcesz, to czego pragniesz pojawi się w twoim życiu w takim stopniu, w jakim jesteś tego pragnienia świadomy.
Słowa Janet Bray Attwood i Chrisa Attwooda, z książki „Żyj z pasją,” stały się mottem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w CKZiU .

Tematyka jedenastego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery ma na celu wspieranie uczniów w realizowaniu ich pasji i zachęcanie ich do rozwijania zainteresowań, co będzie w przyszłości warunkować skuteczniejsze podejmowanie decyzji edukacyjno-zawodowych.

W związku z tym dla uczniów klas III i IV CKZIU zaproponowaliśmy spotkania z absolwentami szkół wchodzących w skład Centrum, których pasje zdeterminowały wybory zawodowe, oraz spotkania z członkami Jaworznickiej Izby Gospodarczej, natomiast dla całej społeczności szkolnej we czwartek o 11.15 na holu budynku III spotkanie z naszymi utalentowanymi uczniami, którzy prezentowali swoje zainteresowania i pasje zgodnie z hasłem tegorocznej edycji OTK: „Pasja, profesja, powołanie”

Pierwszy gość, absolwent Technikum nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego w zawodzie technik logistyk, a dziś Kierownik Działu Organizacji i Kontroli Przewozów i Zarządzanie Ruchem PKM Spółka z o.o. w Jaworznie, pan Adrian Słupski, mówił o swoich zainetresowaniach związanych z transportem publicznym, jakie miał od najmłodszych lat. Prywatny autobus, a potem studia na kierunku logistyka i w końcu praca w instytucji, która pozwala zarządzać całą flotą jaworznickich autobusów- to wszystko pozwoliło połączyć p. Adrianowi pasję z profesją i w pewnym sensie z powołaniem.

Swoje pasje sportowe przedstawił uczniom absolwent Technikum Energetycznego, dziś nauczyciel Centrum i wicemistrz Europy w skokach, wicemistrz Europy w trójkombinacji, wicemistrz Polski w slalomie i mistrz Polski w jeździe figurowej w narciarstwie wodnym, pan Michał Kędrak. Praca, codzienny wysiłek, pokora wobec sportu i przede wszystkim pasja dają mu możliwość realizacji marzeń, spełniania się.

Członek zarządu Jaworznickiej Izby Gospodarczej, właściciel Wydawnictwa GM Sp. z o.o. w Jaworznie, p. Franciszek Matysik, opowiedział o swoich zainteresowaniach nowinkami technologicznymi, skupił się przede wszystkim na wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w przemyśle i możliwościach zatrudnienia, jakie daje postępująca informatyzacja i automatyzacja. Zaprezentował m.in. kamerę 360 i okulary wirtualnej rzeczywistości.

Przedstawicielka firmy Łętowski Consulting należącej do Jaworznickiej Izby Gospodarczej, pani Anna Knapik, omówiła możliwości zdobywania nowych kwalifikacji podczas szkoleń i darmowych kursów dla absolwentów, dzięki którym marzenia mogą stać się rzeczywistością, a rzeczywistość drogą realizacji pasji, profesji i powołania.

A zasada jest prosta – jeśli w życiu zajmujemy się tym, co faktycznie lubimy, nigdy nie będziemy narzekać na swoją pracę. Będzie ona bowiem źródłem satysfakcji.

TMŁ

Ilość odsłon: 865

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.