Początek roku szkolnego i pierwsze sukcesy naszych grafików!

19-09-2022

W piątek, 16 września 2022 r. o godz. 11:00 na Rynku w Jaworznie podczas otwarcia wystawy pt. „7. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936-1939″ uczniowie klasy 3aT5 otrzymali dyplomy za udział i zdobycie pierwszych trzech miejsc w Diecezjalnym Konkursie na plakat upamiętniający polskich policjantów, walczących o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polscy policjanci w walce o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej.

Technikum nr 5 przygotowało 25 prac graficznych, z czego 16 zostało zaprezentowanych komisji konkursowej. Jury wyłoniło w kategorii szkół ponadpodstawowych trzech naszych uczniów:

I miejsce – Julia Halemba
II miejsce – Dawid Pazdur
III miejsce – Alicja Dubiel 

Gratulujemy!

Temat konkursu nie należał do łatwych. Każdy uczeń zobowiązany był dowiedzieć się jak najwięcej na temat walk o niepodległość w aspekcie udziału w działaniach wojennych polskich policjantów: represjach, miejscach zbrodni, pochówku i losu bohaterów. Jak widać po obradach jury, zadanie wykonane przez naszych uczniów zostało bardzo dobrze zilustrowane poprzez graficzną formę.

 

Przedstawiamy wybrane prace i prace nagrodzone. Wydruki staną się też częścią ekspozycji w naszej szkole. Prace zostały zaprezentowane także w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, gdzie 18 września br. odbędzie się część uroczystości rocznicowych ku czci pomordowanych policjantów Zagłębia Dąbrowskiego ofiar NKWD.

 

PATRONAT HONOROWY

Biskup diecezjalny Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak

Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach Pan nadinsp. Roman Rabsztyn

 

ORGANIZATORZY
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Urząd Miejski w Jaworznie

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie

Instytut Pamięci Narodowej oddział w Jaworznie

 

Sylwia Nowak

 

Ilość odsłon: 986

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.