Podziękowania za zbiórkę dla schroniska

24-02-2017

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom CKZiU, którzy uczestnicząc w naszej akcji „Pomóż im przetrwać zimę„ ofiarowali karmę, środki czystości i inne konieczne akcesoria. Akcją zostały objęte: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chełmku oraz Stowarzyszenie „Koty z Kociej” w Jaworznie.

W dniu 20.02.2017 r., dary zostały zawiezione do schroniska. Uczennica klasy IIIb Technikum nr 5 Zuzanna Jaromin, która jest wolontariuszką tego schroniska, oprowadziła nas po obiekcie. Wszystkie zwierzęta były bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i robiły wszystko, aby zwrócić na siebie naszą uwagę. Każdy z nich choć na chwilę chciałby znaleźć się po drugiej stronie żelaznych krat… Dlatego tak ważne są dla nich kontakty z wolontariuszami, którzy zabierają je na spacery. Zuzia Jaromin zajmuje się opieką nad zwierzętami już od ponad roku. Ty też możesz ofiarować tym skrzywdzonym (zwykle przez ludzi) zwierzakom kilka chwil szczęścia. Z rozmów przeprowadzonych z pracownikami Schroniska wynikało, że ich czworonożnym podopiecznym można przekazać mokrą i suchą karmę dla psów (również dla szczeniąt) i dla kotów, ubranka pooperacyjne lub darowizny na rzecz leczenia starych i chorych zwierząt przebywających w schronisku. Liczy się każda ilość. Pamiętajmy jednak, że najlepszym prezentem jest adopcja – bo nie ma to jak dobry i kochający człowiek, który da miłość i pełną miskę na co dzień.

Szczególne podziękowania należą się dla: Dominika Kwadransa ucznia klasy III ac Technikum Energetycznego oraz Marcina Puza z klasy IVb Technikum nr 6, którzy to zapewnili transport naszych darów do schroniska.

Organizatorzy:

mgr M. Jasińska-Kumór
mgr M. Rachwalik
mgr A. Smyl-Wiśniewska

Ilość odsłon: 1086

wstecz

KontaktCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 ul. Promienna 65, 43-600 Jaworzno

 sekretariat@ckziu.jaworzno.pl

 32 76 29 100

Używamy ciasteczek. Czytaj więcej.